Eesti Kunstiakadeemia tudengid tõid koju mitu võitu Garage48 Arts & Hardware 2019 häkatonilt

Foto: Maido Parv

Möödunud nädalavahetusel 8.-10. veebruaril toimus juba kuuendat korda Garage48 Arts & Hardware. 48 tunni jooksul arendati Tartu Ülikooli Füüsika Instituudis 11 erinevat prototüüpi, mis ühendasid nii kunsti kui ka tehnoloogia.

Reede õhtul alanud üritus tõi kokku palju erinevate valdkondade inimesi, kes üheskoos lõid prototüüpe ja uusi tehnoloogilisi lahendusi. Osalejate seas olid nii arhitektid, disainerid, programmeerijad, arendajad, ettevõtjad kui ka loomeinimesed.

Häkatoni osavõtjad arendasid näiteks prügi sorteerimise masinat, kalmuküünalde müügiautomaati, interaktiivset kunstiinstallatsiooni ning õppevahendit.

Üritusel osales 11 Eesti Kunstiakadeemia tudengit kolmest erinevast osakonnast: tootedisainist, arhitektuurist, disaini ja rakenduskunstist.

EKA tudengid Kätlin Kallas, Eliise Vasur, Katrin Aasmaa, Ketlin Kuusing ja Greete Rüütmann tõid koju teise koha tiimiga KIDS‘ SAFETY. Meeskond lõi interaktiivse küberturvalisuse õppevahendi lastele, kuidas internetis turvaliselt käituda. “Kuna see oli minu kõige esimene häkaton, kus ma kunagi osalenud olin, siis olin endale ette kujutanud tõsise nädalavahetuse täis usinat töötamist, karme reegleid ning palju võõraid inimesi. Usin nädalavahetus oli aga kõik oli oodatust hoopis palju vabam ja lustakam,” muljetab tootedisaini tudeng Kätlin Kallas prototüübi loomise protsessist.

Lisaks sellele said EKA tudengid Mark Aleksander Fischer, Kaspar Timm ja Lõmaš Kama eriauhinna tiimiga SMUG. Tiim SMUG arendas kaks nutikat kohvitopsi prototüüpi, mis ei lase mitte kellelgi teisel peale tassi omaniku, tassi kasutada ilma vastureaktsioonita.

Ürituse finaalist tehti ka reaalajaline otsereportaaž Garage48 meediakanalites ning Postimehe veebiväljaandes. Ürituse otseülekannet on võimalik vaadata järelvaatamisena Postimehe tehnikaportaalis: https://tehnika.postimees.ee/6519787/jarelvaadatav-garage48-paneb-kokku-kunsti-ja-riistvara

 

Garage48 Arts & Hardware 2019 rahastavad Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond, Tartu Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia ja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused. Toetajad on Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, Tartu Loomemajanduskeskus, MadeBy, Fractory.co, Buildit Accelerator, Farnell element14, Mass Portal, Maitseelamused Catering & Cafe, Hansabuss, Hedgehog OÜ, Haage vesi, K-space.ee, SPARK Makerlab, Degritter, TechChill 2019, Latitude59 2019, Burn Energy Drink ja Hektor Design Hostel.

 

Jaga sõpradega:

Postitas Merike Liiva
Viimati muudetud