Ehte- ja sepakunsti tudengite näituse VAAT(L)US avamine Vene teatris 18. mail

Neljapäeval, 18. mail kell 15.00 avavad Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala II kursuse tudengid Vene Teatri galeriis näituse VAAT(L)US.

VAAT(L)US projekti raames on kõikide meelte abil uuritud inimest, tema käitumismustreid ja igapäevarituaale. Kas tegu on salajase või avaliku vaatlusega, kas vaadeldakse ennast või teisi või hoopis lubatakse end vaatluse alla seada, kõik need küsimused väljendavad end näitusel esitlusele tulevates töödes.

Näitusetööd on valminud nii rauast kui klaasist, siidist ja tuhast, messingust ja väärispuidust, portselanist kui ka vääriskividest.

Näitusel osalevad Anastassia Nikitina, Claudia Lepik, Liisbeth Kirss, Liina Lelov, Kätlin Kokk, Veronika Ovsyannikova, Sigrid Kuusk, Ljubov Kedrina, Marilin Laas (klaasi eriala), Kaia Ansip, Liisbet Linntamm.

Töid on juhendanud Eve Margus-Villems, Nils Hint, Urmas Lüüs, Piret Ellamaa, Jens A. Clausen, Fred Truus.

Näitust toetavad: Vene Teater, Eesti Kunstiakadeemia, PrintGate, Tallinna Inglise Kolledži raamatukogu, Talu&Deli, Dodo Pizza, HeyDay Juices, Lekker, Anti Lepik, Valdek Laur, Üllar Kalmus, Jaanus Odras.

Näitus Vene Teatris (Vabaduse väljak 5) on avatud 19. mai – 4. juuni, T – P kell 14-18.

Facebook: https://www.facebook.com/events/1380428765332945/
Instagram: https://www.instagram.com/observa_c_tion/?hl=en

*
Näitus VAAT(L)US on osa 7. Tallinna rakenduskunsti triennaali satelliitprogrammist. Triennaal on rahvusvaheline kunstisündmus, mille käigus rakenduskunstnikud ja disainerid mõtestavad aega ja selle erinevaid käsitlusi. Tänavuse triennaali peanäitus “Ajavahe. Time Difference” on üleval Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis 21.04-23.07.2017. Mahukas satelliitprogramm Tallinna galeriides, kohvikutes, avatud stuudiotes ja teistes põnevates paikades kestab märtsi lõpust augusti alguseni. Lisainfo www.trtr.ee.

Lisainfo:

Sigrid Kuusk

E-post: Kuusk.sigrid@gmail.com

Tel: 53460423

Fotod:

Claudia Lepik
Käeehe
Siid, messing
Foto autor: Claudia Lepik

Liina Lelov
Mask
Väärispuit, oksüdeeritud vask
Foto autor: Liina Lelov

Sigrid Kuusk
Kaelaehe
Tuhk, hõbe, kautšuk
Foto autor: Sigrid Kuusk

 

Jaga sõpradega:

Postitas Liina Lelov
Viimati muudetud

Ehte- ja sepakunst