EKA arhitektuuriteaduskond alustab akadeemilist aastat uue dekaani käe all

15. juunil valis EKA arhitektuuriteaduskonna valimiskogu seoses eelmise dekaani ametiaja lõppemisega uueks dekaaniks professor ANDRES OJARI. Professor Ojari võttis ameti üle kuus aastat arhitektuuriteaduskonna dekaanina tegutsenud Toomas Tammiselt, kes jätkab EKAs mahulise arhitektuuri professorina.

Andres Ojari lõpetas Eesti Kunstiakadeemia 1993. a ning on olnud arhitektuuriosakonna õppejõud juba pea 20 aastat. Alates 2012. aastast on Andres Ojari arhitektuuriteaduskonna professor, kureerinud magistristuudiote tööd, juhendanud koos Markus Kaasikuga stuudiot, mis tegeleb ühiskondliku hoone ja avaliku ruumi mõistega, ning interdistsiplinaarset töötuba “Hüljatud maastikud”, mis on käsitlenud vanu tööstusalasid Sindis ja Kohtla-Järvel, Dominiiklaste kloostri Katariina kirikut Tallinnas ja Paluküla kirikut Hiiumaal, Kopli liine ja Tapa raudteejaama.

1994. aastal asutas Ojari koos Markus Kaasiku ja Ilmar Valduriga arhitektuuribüroo 3+1 arhitektid, mille koosseisus on osaletud edukalt nii avalikel kui ka kutsutud arhitektuurivõistlustel. 3+1 arhitektide tuntumad objektid on Eesti Suursaatkond Vilniuses, Pärnu Keskraamatukogu, Baltika kvartali 1. etapp (koostöös Studio 3-ga) ja Eesti Rahva Muuseumi uue hoone püsiekspositsioon. Valmimist ootab Rail Baltic reisiterminal Tallinnas. Laialdast huvi on äratanud nende eramajad ja kortermaja Tallinnas Koidula tänaval.
3+1 arhitektid on esinenud erinevatel rahvusvahelistel konverentsidel ja näitustel (Berliin, Bordeaux, Ljubljana, Napoli, Pariis, London, Rooma, Praha, Rotterdam). Nende loomingut on publitseeritud erinevate ajakirjade ja kirjastuste poolt (AD, A+T, A10, Birkhauser, de Architect, Hochparterre, Laurence King, Taschen jt).

3+1 arhitektid on auhinnatud kolmel korral Eesti Kultuurkapitali preemiaga (1998, 2001, 2009) ning aastal 2008 tunnustati nende tegevust Kultuurkapitali aastapreemia peaauhinnaga. Samuti on neid kolmel korral nomineeritud Mies van der Rohe üleeuroopalise arhitektuuripreemia (1999, 2001, 2006) saajate nimekirja.

EKA arhitektuuriteaduskonna valimiskogusse kuulusid:

rektor prof Mart Kalm;

õppeprorektor prof Anne Pikkov;

teadusprorektor Urve Sinijärv;

haldus ja finantsdirektor Andres Tammsaar;

dekaanide esindaja prof Kristjan Mändmaa;

arhitektuuriteaduskonna dekaan prof Toomas Tammis;

sisearhitektuuri osakonna juhataja prof Hannes Praks;

arhitektuuriteaduskonna teadus- ja arendustegevuse koordinaator Pille Epner;

arhitektuuriteaduskonna üliõpilaste esindaja Laura Pint.

Jaga sõpradega:

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond