EKA arhitektuuriteaduskond ja Shenkari kolledž korraldasid Iisraelis töötoa nutikate pindade teemal

Nutikate pindade töötoa üks tulemusi - pneumaatilise varjualuse mudel, autorid Helmi Marie Langsepp, Kristel Alliksaar, Eden Offer

Juhendajad: Samson Shafran (Shenkar College of Engineering, Design, Art, tekstiildisaini osakond) ja Martin Melioranski (Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna 3D labor)
Osalenud tudengid: Kristel Alliksaar, Helmi Marie Langsepp, Ulla Katariina Alla EKAst ja Eden Offer, Assaf Shem Tov, Ira Estrin, Guy Rozenstein, Noi Sayas, Naomi Mashiah (Shenkari kolledžist).

2017. aasta septembris Eesti Kunstiakadeemias 3D printimise ja tekstiilide teemalist töötuba juhendades tegi Samson Shafran (Shenkar College of Engineering, Design, Art) ettepaneku viia läbi ühis-workshop Iisraelis Ramat Ganis asuvas Shenkari kolledžis. Seda ideed edasi arendades jõudsid kaks kooli “Nutikate pindade” teemani, mis kujunes 2018. aasta märtsi kahel esimesel nädalal toimunud erialadeüleseks töötoaks. Pooleteise nädala jooksul keskenduti pehmetele materjalidele paindlikkuse ja reaktiivsuse andmisele, integreerides neid interaktiivsete elektrooniliste ja mehaaniliste seadmetega, et saavutada struktureerivaid omadusi ning teisi ootamatuid efekte.

Töötoa esimese kolme päeva jooksul toimus loengute, presentatsioonide ja all-töötubade seeria. Nende seas Samson Shafran “Interactive Textiles/Interaktiivsed tekstiilid”, Martin Melioranski “Synthetic Approaches to Smartness/Sünteetilised lähenemised nutikusele”, töötuba “3D printing of Electronics/Elektroonika 3D printimine”, mida juhtis Udi Zamwel – start-upi Nano Dimension tootejuht; Paul Jacksoni voltimistehnikate ülevaade ning loeng “Repeat Pattern Creation/Korduva mustri loomine”, Zohar Messeca-Fara ja Yair Reshefi sissejuhatus interaktiivsesse analoogelektroonikasse. Nädala jooksul tegi tekstiilidisainer Kinneret Itzhak ka käed-küljes sissejuhatuse siiditrüki ja tekstiili lamineerimise tehnikatesse, mis veelgi avardasid kujutlusvõimet ning töötavate prototüüpide tegemise võimalusi.

Lõppülevaatusel esitasid kolm arhitektuuri, tootedisaini, tekstiili ja moedisaini erialade taustaga tudengigruppi oma töid. Kõik töötas! Sealhulgas pneumaatiline varjualaune, mis reageerib niiskuse muutustele, mille autoriteks olid Helmi Marie Langsepp, Kristel Alliksaar, Eden Offer; mitmekihiline painutatav sein, mis valmistatud pehmest heli neelavast materjalist ning omab valgusti funktsiooni, autoriteks Ulla Katariina Alla, Guy Rozenstein, Noi Sayas, ja põnevat kleiti, mis reageerib välistele stiimulitele voltides ennast seepeale lühemaks versiooniks, mille tegid Assaf Shem Tov, Ira Estrin and Naomi Mashiah. Ira demonstreeris ka tekstiilinäidiseid, mis pigmenteeritud termo-reaktiivse värviga.

Protsess andis osakondadele, õppejõududele ja tudengitele kindluse võtta ette edasisi plaane tulevikukoostööks, mis seotud ettevõtmistega muuta reageerivad tekstuurid ja struktuurid painutatavateks pindadeks – ükskõik kas seotud otseselt arhitektuuri või laiema disainialase ja esilekerkiva taktiilsusega.

Töötoal aitasid teoks saada Shenkar, EKA ja ERASMUS+: täname!

IMG_9859
IMG_9854
IMG_9819
IMG_9794
IMG_9754
IMG_9732
DSC_2280
DSC_2084
DSC_1907
Jaga sõpradega:

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond