EKA Design Showcase toimub 17. jaanuaril

17. jaanuaril 2018 korraldab Eesti Kunstiakadeemia esmakordselt disainiteaduskonna värskete ja põnevaimate ettevõtluskoostöö tulemuste avaliku tutvustuse EKA Design Showcase. Lutheri Ärimaja masinasaalis tulevad esitlusele uute ja innovatiivsete toodete ja teenuste kontseptsioonid, prototüübid ja valmis lahendused, mis näitavad uusi arengusuundi panganduses, energiamajanduses, restoraniäris ja mujal.

Uute lahendustega on oodatud tutvuma kõik EKA praegused ja tulevased ettevõtjatest koostööpartnerid ning tulevikku kujundava disaini huvilised! Avalikud esitlused on inglise keeles. Hoidke 17. jaanuar EKA Design Showcase jaoks. Rohkem infot peagi – püsige lainel!

Mõned nopped esitlusele tulevatest teemadest:

  • EKA ja TTÜ ühisõppekava Design & Engineering sügissemestri koostöö ettevõtetega Alexela ja Skeleton Technologies projektis “Powering tomorrow” analüüsis võimalusi, kuidas arenevad energiatehnoloogiad võivad muuta meie käitumist ja kuidas meie käitumine mõjutab uute energiatehnoloogiate rakendamist. Tutvustatakse lahendusi, mis muudavad energia tähendust ja kättesaadavust ning neid illustreerivaid kasutusvõimalusi.
  • EKA keraamikute ja restoran Ribe ühine avastusretk jõudis originaalsete uute toidunõudeni, mis väljendavad ettevõtte brändiväärtusi ja värskendavad restorani üldilmet ning mis on toodetud ainulaadse EKAs arendatud 3D saviprinteriga.
  • Interaktsioonidisain ja Swedbank. EKA tudengid leidsid uusi toote- ja teenusearenduse võimalusi, lähtudes tänapäevastest tehnoloogia ja kultuurilis-ühiskondlikest arengutest.
  • Interaktsioonidisainerid analüüsisid eResidentsuse teenuse kasutajasõbralikkust. Esitletakse uurimistöö tulemusi ja pakutakse paremaid lahendusi.
  • Jätkusuutliku Disaini Labor ja Eesti Kaitsetööstuse Liidu projekt – innovaatiliste uute toote ja teenuse lahenduste leidmine väärtustava taaskasutuse ehk upcycling meetodi abil. Tootmisjääkidest ringmajanduseni.
  • Graafiliste disainerite Bradley Paper OÜle disainitud uudsed koolivihikud jõudsid märkimisväärse müügieduni.
  • Lisaks tutvustatakse esmakordselt koostöös Põhja-Eesti Pimedate Ühinguga väljatöötatud lauamängulahendust, mida saavad mängida nii nägijad kui pimedad.
  • Tootedisainerite ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla süsteemidisaini töötoas sooviti suurendada veredoonorite arvu ja tagada esmaste doonorite kujunemine korduvateks. Katsetati nii erinevate prototüüplahendustega kui arendati edasi e-doonori keskkonda.
  • Tekstiilidisainer Katrin Kabun tutvustab naturaalset, taastuvatel ressurssidel põhinevat biolagunevat sisustusmaterjali, mis tänu oma ruumi siseõhu kvaliteedi reguleerimisomadustele on ka tervisesõbralik. Materjal valmis koostöös TTÜga magistriprojektis “Kasutamata ressursist interjöörilahenduseni”.

 

Lisainfo:

Ingela Heinaste

Eesti Kunstiakadeemia

ettevõtlussuhete koordinaator

Ingela.heinaste@artun.ee

 

Ruth-Helene Melioranski

Design & Engineering õppejõud

ruth.melioranski@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud