EKA tootedisaini vilistlased võidukad Red Dot Awardsil 2021

Red Dot Award 2021 võidutööd

Disainer Mihkel Masso ja lahingumeditsiini instruktor Rait Arro poolt väljatöötatud modulaarne lahas Sheetsplint pälvis auhinna Red Dot Award: Product Design: Winner 2021.

Esmakordselt on võitnud eestlaste loodud toode Red Dot auhinna meditsiinivahendite kategoorias.

Sheetsplint on universaalne lahas, mis aitab meedikutel fikseerida traumakannatanu jäsemevigased haigla-eelses etapis. Kerge ja kompaktne toode koosneb identsetest lahasemoodulitest, mille abil on võimalik kombineerida lahaseid ühele kuni mitmele kannatanule, sõltuvalt nende vigastuste iseloomust.

EKA tootedisiani vilistlane Mihkel Güsson aga võitis Red Dot Award: Product Design kategoorias! 

Eesti disainkeriste tootja HUUM toodetest pälvisid kaks Red Dot Award auhinda – elektrikeris CLIFF ning sauna juhtpult UKU.

„Red Dot Award: tootedisaini 2021. aasta võitjad olid sel aastal eriti muljetavaldavad“ sõnab Red Doti asutaja ja tegevjuht professor dr Peter Zec. „Nende toodete disain on suurepärane nii esteetilise kui ka funktsionaalsuse poolest. Nii tugevas konkurentsis ei ole kerge domineerida ega pädeva rahvusvahelise žürii tähelepanu võita,” lisab Zec.

Auhinnatud toodete disaini autoriks on Mihkel Güsson, EKA vilistlane, kes hetkel on kirjutamas oma magistritööd Umeå Disaini Instituudis, Rootsis.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud