EKA tudeng pälvis Baltikumi parima noore arhitekti magitstritöö preemia

Foto: Andra Marta Babre

Novembri alguses Vilniuses toimunud tseremoonial pälvis Baltikumi parima noore arhitekti magistritöö preemia EKA arhitektuuriteaduskonna tudeng Märten Peterson. Viiendat korda toimunud sündmuse eesmärgiks on Balti riikide parimate noorte arhitektuuriprofessionaalide töö tunnustamine esitledes nende lõputöid. Auhinda annab välja Baltimaade Arhitektide Liitude Assotsiatsiooni (BAUA) – järgmise aasta sügisel toimub pidulik sündmus Eestis.

Märten Petersoni magistritöö huviorbiidis on kohalikud materjalid ning nendest ehitamine. Töö kõneleb turba ja põlevkivituha komposiidi uurimisest. Töö kannab pealkirja “Kohalike materjalide kombinatoorika turba ja põlevkivituha näitel” ning üritab arendada kohalikku unikaalset ehituslaadi. Oma uurimistöö põhjal kavandas Märten Tallinna Loomaaeda maastikku sulanduva nahkhiirte maja. Märten on omandanud praktikakogemusi Taani arhitektuuribüroos Nobel Arhitekter ning kodumaises Arhitekt Mustas. Õpingute kõrvalt on ta tegev arhitektuuriosakonna laborandina, andes laserprototüüpimise kursusi ning eksperimenteerides roboti- ning 3D-printimise tehnoloogiaga. Tänu kogemustele materjalidega ja masinatega on ta olnud kahel korral Garage48 mentoriks.

Auhinnažüriisse kuulusid arhitektid Aurimas Sasnauskas (LT), Eve Komp (EE) ja Gunta Grikmane (LV). Kompi sõnul paistis Petersoni põnev ning hästi esitletud töö teiste seast silma oma originaalse lähenemise ja innovatiivsuse poolest: “On oluline, et noor arhitekt suudaks mõelda ebakonvensionaalselt ning vajadusel kasutada lahenduste välja töötamisel teadmisi ka väga erinevatest valdkondadest. Meid žüriina veenis see, et Märten pööras tähelepanu jätkusuutlikkusele, kohalike materjalide kasutamisele ning samuti ka tema teemavalik: kuidas luua ruumi loomadele, kes elavad linnas.”

Parima bakalaureusetöö auhinna pälvis Juta Davidovska Lätist. Eestisse tuli veel kaks teise koha auhinda: EKA magistritudengi Hanna-Liisa Mõtuse magistritöö “Dementsed ja nende lähedasi toetav keskkond”, mis puudutab arenenud ühiskonnas üha enam esile tõusvat teemat – elu lõppfaasi ning TKTK bakalaureuse-tudengi (tänane EKA magistrant) Maili Tannenbergi töö “Mitte-linn – tulevikumaastikud Põhja-Tallinnas”.

Lisainfo:
Pille Epner
Arhitektuuriteaduskonna teadus- ja arendustegevuse koordinaator
Eesti Kunstiakadeemia
Tel: 6420071, 55542824
E-post: pille.epner@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond