EKA TUDENGITE NÄITUS

“Kogumise kunst. Jagamise kunst” avatud kuni 3.02.2013

Tiina Sarapu kureeritud ja Sylvia-Johanna Annuse poolt Okupatsioonide muuseumi (Toompea 8) treppidel kujundatud näitus muudab tarbekunsti kuidagi eriti ruumiliseks, võimalus näha korraga kogu laugjalt tõusvat tervikut paneb tööd omavahel aktiivselt kõnelema ja annab lisavarjundeid ka üksikutele töödele.

(Tanel Veenre)

Vaata pilte näituse avamisest: Facebook
Vaata pilte näitusest: EKA Klaasikunst

Semiootik Kaie Kotovi mõtted näitusest

Ka paljud näitusel “Kogumise kunst. Jagamise kunst” eksponeeritud tööd puudutavad seda, mis on õigpoolest efemeerne. On see ehk sümptomaatiline, et nii paljud tööd otsivad vormi selle salvestamiseks, mis on õigupoolest nähtamatu ja käegakatsutamatu, kuid siiski see miski, mis annab meile identiteedi ja teeb meist inimesed: lähedus, tunded, täiuslikud hetked, püha ja selle kadumine? Kas plaaster asendab sõbra sõna ja vöö kallima puudutuse? On see ehk omane just tänasele ajastule ja ühiskonnale, et me vajame esemeid nende hetkede jäädvustamiseks – või nende asendamiseks? Medaljonid, amuletid või trofeed armsamalt on ju palju varasemad. Vajaduses mäletada ja seeläbi möödunud hetki uuesti läbi elada on midagi palju ürgsemat.

Paljudes näitusel “Kogumise kunst. Jagamise kunst” eksponeeritud töödes on omalaadne vahetus ja siirus. Nad on see, mida nad näitavad. Tõeline jagamise kunst sünnib aga siis, kui sa lased ennast sellest puudutada. 

(Kaie Kotov)

Näitusel „Kogumise kunst. Jagamise kunst” osalevad: Andra Jõgis, Anne Reinberg, Anneli Metsmaa, Birgit Pählapuu, Hans-Otto Ojaste, Heleri-Alexsandra Sits, Karin Kallas, Katarina Kotselainen, Kaupo Holmberg, Külli Nidermann, Liina Lõõbas, Marika Jylhä, Merle Visak, Niina-Anneli Kaarnamo, Pille Kaleviste, Rainer Kaasik-Aaslav, Sandra Allemann, Tatjana Kuusik, Urmas Lüüs, Veronika Anders.


Jaga sõpradega:

Postitas Eerik Kändler
Viimati muudetud