EKAle esitati üle aastate rekordarv sisseastumisavaldusi

Idee: Salama Creative Agency

Eesti Kunstiakadeemiale esitati tänavu 1185 sisseastumisavaldust, mis on viimaste aastate rekord. Soovijatest kvalifitseerus kandideerima 994 inimest, kes vastasid seatud lävenditele.

“On ääretult hea meel tõdeda, et vaatamata pandeemiale ja sellega kaasnenud raskendatud koolilõpetamistele ja liikumispiirangutele kasvab EKA kui hea kõrghariduse tagaja populaarsus nii Eestis kui välismaal. Loovat, innovaatilist isikut toetaval inimlähedasel ülikoolil on selge eelis,” sõnab rektor Mart Kalm.

Bakalaureuseastme populaarseim eriala on viimase kümne aasta jooksul olnud graafiline disain, kuhu esitati tänavu 91 avaldust, mis teeb konkursiks 7 inimest kohale.  Teine eriala, mis viimastel aastatel on noorte huviorbiiti jõudnud ja ka tänavu kasvu näitab, on tööstus- ja digitootedisain, esitati 71 avaldust (konkurss 4,7).  Märkimisväärse hüppe tegid tänavu aga arhitektuur ja linnaplaneerimine, kus avalduste arv kasvas pea poole võrra ja ühele kohale kandideerib 3 inimest ning muinsuskaitse ja konserveerimine, millele laekus ligi kaks korda rohkem avaldusi (3,3 kohale).  Ka kunsti õppesse tõusis huvi enam kui 40% võrra.  Sessioonõppes kasvas huvi kujunduskunsti õppekava vastu. Venekeelsele meediagraafika õppekavale tänavu vastuvõttu ei toimu.

Õppeosakonna peaspetsialisti Helen Jürgensi sõnul on sel aastal näha positiivset tõusu igal kõrgharidustasemel ja eriti rõõmustab magistriõppe huvi kasv eestikeelsete sisseastujate hulgas.

Magistritaseme õppekavadest on populaarseim äsja avatud uus rahvusvaheline õppekava graafiline disain, kuhu esitati lühikesest teavitusest sõltumata 65 avaldust üle maailma. Teine suurima soovijate arvuga õppekava on interaktsioonidisain, mis on samuti ingliskeelne (53 avaldust, 4,4 inimest kohale).  Ligi kolmekordne avalduste kasv toimus sisearhitektuuri ja pea kahekordselt tõusis huvi muinsuskaitse ja konserveerimise magistriõppe vastu.  Avalduste arvud kahanesid veidi disaini ja rakenduskunsti ingliskeelsel õppekaval, kaasaegse kunsti eestikeelsel õppekaval ja urbanistika ingliskeelsesse õppesse.  Kaasaegse kunsti rahvusvahelisel õppekaval huvi aga iga aastaga tõuseb ja seal on ka üks suurem konkurss, so 4,5 kohale.

Doktorantuuri soovib õppima tulla neli inimest rohkem kui mullu, kuid huvi õppekavade osas varieerub – rohkem valis tänavu õppekava kunst ja disain, kuhu on ka suurim konkurss – 11 huvilist kohale.

Uuel õppeaastal asub EKAsse õppima rikkalikult mitmekesine kogukond tudengeid maailma eri paigust: Austraaliast, Hiinast, Jaapanist, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Türgist, Soomest, Venemaalt, Lätist, Ukrainast, Indiast, USAst, Kolumbiast, Taist, Uus Meremaalt, Egiptusest jm ning muidugi Eestist.  Koroonaviiruse tõttu oli rahvusvahelistel õppekavadel mõned üksikud loobujad, nt USA-st, kus viirusoht endiselt väga kõrge.  Loodetavasti püsib Eesti viirusprii ja uued tudengid saavad õpinguid alustada EKA ühises õppehoones Kalamaja ja vanalinna servas juba õppeaasta alguses augustis.  Seniks kindlat meelt ja julgust kõigile sisseastujatele peagi algavatel katsetel, mis toimuvad 1.–7. juulini!


EKA

Eesti Kunstiakadeemias on võimalik õppida enam kui kolmekümnel õppekaval arhitektuuri, disaini, kunstikultuuri ja vabade kunstide teaduskonnas, paljudel neist saab Eestis kõrghariduse omandada vaid siin. Ülikool teeb koostööd maailma tippülikoolidega ning on oluliste rahvusvaheliste haridus- ja erialavõrgustike liige, mis annab siin õppijatele ja töötajatele suurepärased võimalused silmaringi ja mõttemaailma avardamiseks ning enesearenguks. 2017 aastal valiti EKA QS World University Ranking maailma tipp 200 arhitektuuri- ja disainiülikoolide nimistusse. Eesti Kunstiakadeemia on Eesti Disainikeskuse ja Eesti Arhitektuurikeskuse üks ellukutsuja ning osaleb aktiivselt riiklike disaini-, linnaplaneerimise-, hariduse- ja kunstistrateegiate väljatöötamises. Kunstiakadeemia tudengid ja õppejõud räägivad ja teevad aktiivselt kaasa ühiskonna ja elukeskkonna arendamises. Oma vilistlaste kaudu ja nendega koostöös esindab Eesti Kunstiakadeemia liikmeskond Eesti Vabariiki olulistel rahvusvahelistel areenidel. Siia on oodatud õppima ning töötama sotsiaalselt tundlikud, motiveeritud ning loovad mõtlejad. www.artun.ee

 

Lisateave

Solveig Jahnke
kommunikatsioonijuht
tel 5626 4949
solveig.jahnke@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud