21 noort Eesti kunstnikku osalevad rahvusvahelisel konkursil

EKA Jonathan Stavleu installation Museum of 20th Century archeology
EKA Marion Saarik painting Yesterday today tomorrow
LMA. Ieva Viese-Vigul sculptural objects. Saecola Saeculorum
LMA. Julija Lahov Painting CIRCLE OF LIFE
Pallas. Andrea Margó Rotenberg photo AI&I
Pallas. Luisa Greta Vilo fotonäitus Haavatavuse fragmedid
Uniarts. Heidi Forsman painting Liminal Space
Uniarts. Sergei Pavlov photo Heart Connection II
VDA. Adomas Rybakovas painting Bag of Desires
VDA. Vilius Juozapas Vingras installation Atomic Banquet
NBYAA_Vote_For_Art_1185x1750_mm_2

Kuni pühapäevani (26. novembrini) on võmalik anda oma hääl Eesti kunstnike toetuseks, kes osalevad Põhja- ja Baltimaade Noore Kunstniku Auhinna konkursi publikuhääletusel – oma lemmiku saab valida konkursi veebilehel NOBA.ac. Konkursil osaleb sel aastal 142 kunstnikku Eestist, Lätist, Leedust ja Soomestkokku 256 teosega 

Põhja- ja Baltimaade Noore Kunstniku Auhind on ainulaadne rahvusvaheline konkurss, mis tutvustab Eesti Kunstiakadeemia, Kõrgema Kunstikooli Pallas, Läti Kunstiakadeemia, Vilniuse Kunstiakadeemia ja Helsingi Kunstiülikooli Uniarts bakalaureuse- ja magistriõppe 2023. aasta lõpetajate loomingut.

Konkursi ühe algataja, kunstikeskkonna NOBA.ac eestvedaja Andra Orni sõnul osaleb sel aastal rekordarv kunstnikke, neist 21 Eestist, 38 Soomest, 40 Lätist ja 43 Leedust. “Rekordiline osavõtt näitab kui oluline on kunstiakadeemiate lõpetajatele olla osa regionaalsest kogukonnast. Lisaks pakub konkurss nähtavust ja kättesaadavust, milleta tänapäeval on üsna raske hakkama saada. Konkursil osalemine annab kunstiakadeemiate lõpetajatele võimaluse silma paista nii publiku kui eriala spetsialistide seas ning leida uusi võimalusi rahvusvahelisel areenil. Konkursil osalemine annab võimaluse võrdlusmomendiks naaberriikide loojate vahel,” lisab Orn.

Konkursilt leiab traditsioonilisemate tehnikate, nagu maal, joonistus, graafika ja skulptuur kõrval videoteoseid, installatsioone, performanceid. “Publikul on hea võimalus tutvuda lähemalt Eesti ja naaberriikide noorte kunstnike loominguga. Lisaks oma lemmikutele hääle andmisele, on valik konkursitöid NOBA keskkonnas ka müügil – mõne noore kunstniku töö soetamine võib osutuda  tulevikus väga heaks investeeringuks,” kinnitab Orn.

Publikuhääletus toimub kuni 26. novembrini kunstikeskkonnas NOBA.ac, kus on võimalik tutvuda kõigi konkursil osalevate noorte kunstnike ja nende teostega. Kõige enam hääli kogunud kunstnik pälvib publikupreemia väärtuses 500 eurot.

Tutvu konkursitöödega ja anna oma hääl lehel NOBA.ac!

Põhja- ja Baltimaade Noore Kunstniku Auhinna konkursi Grand Prix pälvib 2000 euro suuruse rahalise auhinna,  maalipreemia laureaati tunnustatakse 1000-eurose rahalise preemiaga, lisaks mitmeid auhindu kunstiresidentuuride ja näituste näol.

Antud auhindade võitjad valib rahvusvaheline žürii, kuhu kuuluvad Anne Klontz Konstfacki kunstiülikoolist, Läti kunstiakadeemia professor Andris Vītoliņš, Vitols Contemporary kunstikogu asutaja Maris Vitols, EKA galerist Pire Sova, Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonna juhataja Margus Meinart, Vilniuse kunstiakadeemia rektor Ieva SkauronėUniarts Helsinki õppejõud ja kunstnik Harri Monni,  Umeå kunstiakadeemia professor Per Nilsson, Taina Erävaara Turu kunstiakadeemiast, Fotografiska kaasasutaja ja näituste juht Maarja Loorents, kuraator ja Index (The Swedish Contemporary Art Foundation) Stockholmis direktor Marti Manen ja NOBA.ac kunstikeskkonna eestvedaja Andra Orn.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud