A Shade Colder – uus number väljas

A Shade Colder – uus number väljas

22. novembril ilmus ajakirja A Shade Colder uus number “Whispers in the Landscape”

Uue numbri teema lähtub maastikust kui millestki, mis vormib seal elavate inimeste identiteeti ja mõtlemisviise. Maastik ja loodus ei tunne riigipiire ning nii võimaldab see luua ühenduslülid ka teiste Balti- ja Ida-Euroopa maadega. Sel korral kirjutavad ajakirja autorid Eestist, Leedust ja Poolast: Keiu Krikmann, Eglė Rindzevičiūtė, Vaim Sarv, Kärt Ojavee, Natalia Sielewicz ja Alison M. Gingeras ning Vaida Stepanovaite. Teemanumbri sissejuhatuse autor on Kaarin Kivirähk. Ajakirja numbriga kaasneb podcast Majickk Sound, mille esimeses osas uurib saatejuht Marika Agu koos kunstnik John Grzinichiga Eesti helikunstimaastikku.

Ajakirja A Shade Colder eesmärk on leida ühenduslülid Eesti ja muu maailma kunsti vahel, tuues välja ühised teemad, analüüsides regiooni arenguid ja jagada infot siin toimuva kohta. Koos kunstnike, kirjutajate, kuraatorite, disainerite, etenduskunstnike, arhitektide ja teiste Eestis ja mujal tegutsevate loovisikutega pakume me välja uusi viise, kuidas rääkida kohalikust kunstist rahvusvahelisele publikule.

Ajakirja peatoimetaja on Kaarin Kivirähk ja tegevtoimetaja Keiu Krikmann. Kolleegiumi moodustab KKEKi tiim: Marika Agu, Maria Arusoo, Sten Ojavee. Disainerid on Jojo&me ehk Johanna Ruukholm ja Martina Gofman. Üks või kaks korda aastas ilmub ajakirja pabernumber, teised numbrid ilmuvad veebis. Kõik numbrid on temaatilised ja ilmuvad vastavalt Eesti ja rahvusvahelise kunstikalendri loogikale.

Tegu on järjekorras kolmanda numbriga ning seda on võimalik lugeda veebis ashadecolder.com

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud