“Ääred ja piirid. Elamismudelid Tallinnas, Pärnus ja Narvas” (arhitektuuri- ja linnaplaneerimise osakonna IV kursuse kogumik)

Sarja neljas raamat koondab endasse Eesti Kunstiakadeemia IV kursuse arhitektuuritudengite 2012./2013. õppeaastal valminud erialaprojekti tööd, kus sügissemestril tegeletakse suuremamahulise planeeringuga, teisel poolaastal seevastu ühe planeeritud kortermaja või elamukvartali läbitöötamisega. Selline kooslus on äärmiselt tänuväärne, pannes tudengid olukorda, kus nad näevad oma planeeringut hoopis teisest vaatevinklist.

Kogumiku sisu peegeldabki põhijoontes kursuse ülesehitust. Igale planeeringule eelneb olemasoleva olukorra tutvustus ja järgnevates kortermajades tagasivaade planeeringule, et näha tudengite arengut ja kriitilist meelt. 

2012./2013. õppeaasta grupitöödena valminud planeeringud tegelesid kolme linna probleemidega. Jätkuvalt on üks käsitletavatest teemadest Tallinn, kus seekord tegeletakse Marja kvartaliga ning proovitakse leida lahendusi hääbuvale tööstusmaastikule. Tallinna kõrval võtavad tudengid vaatluse alla ka Pärnu ja Narva, kus muuhulgas uuritakse Rail Balticu raudteetrassi rajamise mõju Pärnule ning Kreenholmi manufaktuuri taaselustamise ja uue logistikakeskuse rajamise mõju Narvale.

Kogumiku toimetajad: Kersti Miller ja Riin Kersalu.
Raamatu kujundaja: Gert Guriev. 

156 lk, eesti ja inglise keeles
Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri- ja linnaplaneerimise osakond, 2014

ISBN 978-9949-467-50-1

Jaga sõpradega:

Postitas Neeme Lopp
Viimati muudetud