Aasta betoonehitis 2022

Foto: Patrik Tamm

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit ja Eesti Betooniühing valisid aasta betoonehitiseks Tallinna sadama kruiisiterminal, mis valmis Salto AB OÜ (Maarja Kask, Ralf Lõoke, Ragnar Põllukivi, Marja Viltrop, Margus Tamm) ja Stuudio Tallinn OÜ (Villem Tomiste) koostöös.

Žürii sõnul on kruiisiterminal silmapaistev multifunktsionaalne hoone, kus on suurepäraselt näha betooni mitmekülgsed kasutusvõimalused. Žürii esimees Aadu Kana tunnustas AS Tallinna Sadamat, kes on tema hinnangul teinud väärt teo, avades sada aastat linnakodanikele suletud olnud Tallinna ranna-ala atraktiivsel moel nii linlastele kui meie külalistele.

Eriauhind: Riia-Vaksali tänava tunnelid ja viadukt, Tartus
Arhitektuur: PART OÜ (Sille Pihlak, Siim Tuksam)

Žürii kommentaar: “Silmapaistva betoonarhitektuuri eest voolava ja kaasava taristudisaini ning linnaruumilise maamärgi loomisel.”
Žürii esimees Aadu Kana: “Betooni plastilisus on olulisel kohal tugeva ja efektse arhitektuurivormi saavutamisel.”

Tänavu kahekümne teist korda korraldatud konkurss “Aasta betoonehitis” on ellu kutsutud, et tutvustada avalikkusele betooni avaraid kasutusvõimalusi ning tunnustada neid inimesi, kes on oma ideede teostamiseks kasutanud betooni. Tänavusele konkursile, kuhu sai esitada 2021. aasta jooksul tellijale üle antud betoonehitisi ja neis kasutatud konstruktsioone ja menetlusi, laekus 16 tööd.

Žüriisse kuulusid esindajad Eesti ehitusala liitudest: Eesti Arhitektide Liidust Tiit Trummal, Eesti Betooniühingust Johannes Pello, Eesti Ehitusettevõtjate Liidust Indrek Peterson, Eesti Ehitusinseneride Liidust Indrek Laul, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidust Johann-Aksel Tarbe, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidust Enno Rebane, žürii esimees oli Aadu Kana (Kunda Nordic Tsement AS). Samuti olid žüriis esindatud ehitusajakirjanike esindajad: Äripäeva ehitusväljaannete peatoimetaja Teeli Remmelg, ajakirja “EhitusEST” peatoimetaja Liivi Tamm ning ajakirja “Betoni” peatoimetaja Maritta Koivisto.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud