ACCESSi projekti lõpetas Eesti Vabariik 100 loovkonkurss

10. detsembril avati Rotermanni soolalaos konkursi „EV 100 – Eesti helis ja pildis” näitus. Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Muusika – ja Teatriakadeemia ning Artupcareer.net’i koostööna korraldatud noortele heliloojatele ja graafilistele disaineritele suunatud konkurss kutsus osalejaid väljendama oma nägemust Eestist 2018 aastal, riigi 100 sünnipäeval.

Näituse žürii, mis koosnes muusik Mingo Rajandist, sisearhitekt Hannes Praksist, graafilisest disainerist Kaarel Nõmmikust ning Riigikantselei EV 100 korraldustoimkonna esindajast Juhan Rauast ja korraldajameeskonna liikmetest, otsustasid anda peapreemia tööle pealkirjaga “Eesti läbi saja asja”, mille autoriteks on Taavi Tulev ja Viktor Gurov.

Teise koha ja Kino Sõpruse eripreemia pälvisid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudeng Einike Leppik ja Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini doktorant Miina Leesment. Kolmanda koha sai Muusikaakadeemia vilistlane Kadri Laanes ja Aalto Kunsti- ja Disainiülikooli tudeng Roman Lihhavtsuk.

Võitjad, EKA graafilise disaini tudeng ja tänavakunstnik Viktor Gurov ja  EMTA endine tudeng, projekteerija ning muusik Taavi Tulev, väidavad, et nende jaoks peegeldab Eestist lihtsust, ausust ja paindlikkust, mida väljendab ka nende ideekavandi esteetika. “Me väldime peenutsemist, oleme seejuures loomulikud ja rahvalähedased. Erinevate illustratsioonide olemasolu võimaldab luua dünaamilise ja mängleva identiteeti, kus iga kujunduse kandja on erinev.”

Samuti loovkonkursil osalesid Sylvia Köster ja Judith Parts, kes mõtlesid Eestile välja nutitelefoni rakenduse idee. Moonika Maidre ja Gert-Ott Kuldpärg, kes õnnitlesid riiki nagu juubilaari postkaardiga, uue logotüübi ning piduliku looga. Katrin Nõu ja Alvin Raat pakkusid välja huvitava idee, mis põhineb Eesti looduse ja keele eripäradel.

Konkursitööde näitust saab näha aasta lõpuni. Rotermanni soolaladu on näituse külastajatele avatud K 12.00 – 18.00, N 12.00-20.00, R 11.00-18.00, L,P 11.00-18.00.

Konkurss ja näitus „EV 100 – Eesti helis ja pildis” toimus „Access” projekti raames, mida rahastakse Kesk-Läänemere Interreg IV A programmist. Konkursi kaasrahastaja oli Eesti Riigikantselei. Korraldusmeeskond tänab AS Folger Art’i, Kino Sõprust ja Valmiermuižas Alus’t toetuse eest.

Jaga sõpradega:

Postitas Eerik Kändler
Viimati muudetud