Animatsiooni veebikursus rõõmustas Transform4Europe konsortsiumi tudengeid

Vahetult enne uut õppeaastat avanes seitsmest riigist pärit tudengitel võimalus osaleda EKA suveakadeemias ning õppida oma ideid ja mõtteid animatsiooni abil väljendama. Viiepäevane animatsioonikursus Animation Online Course oli ühtlasi esimene projekt, mille viis ellu Euroopa Ülikoolide konsortsium Transform4Europe.

EKA korraldatud kursusel said 21 erineva taustaga tudengit algteadmised 3D animatsioonist. Kursusel keskenduti tüpograafiale ning osalejad õppisid kasutama tööriistu, mille abil panna 3D objektid liigutama. Tudengid said omandatud oskused kohe ka proovile panna, sest väikestes rühmades töötades tuli neil luua lühike videoprojekt, milles tutvustati oma nägemust tulevikuülikoolist.

Tudengitöödes rõhutati, et pidevalt arenevas maailmas on digitaliseerumine paratamatu ja see tähendab, et ka ülikoolid peavad rohkem panustama koostöösse ja täiustama oma õpetamismeetodeid. Lisaks tahtsid tudengid, et senisest rohkem pöörataks tähelepanu individuaalsematele lähenemisviisidele, veebikursustele ja praktiliste oskuste õpetamisele. Üliõpilased rõhutasid ka ülikoolilinnakute ja tugiüksuste olulisust.

Kursuse tagasisides tõid tudengid välja, et õppisid oskuski, mis toetavad neid kindlasti ka edasistes õpingutes ja karjääris. “Kursus oli väga põhjalik, juhendajad olid väga kannatlikud, oma ala eksperdid ja toetavad,” ütles EKA vahetustudeng Inês. Sofia ülikooli St. Kliment Ohridski tudeng Tsvetelina nõustus ja lisas: “See oli suurepärane kursus ja ma õppisin animatsiooni kohta palju!”

Kursuse juhendaja Hleb Kuftseryni sõnul oli täielikult veebis toimuva suvekooli suurimaks väljakutseks küsimus, kuidas õpetada tudengitele tehnilisi teadmisi: kuidas näidata neile, milliseid nuppe tuleb vajutada ja mõista, milliste tehniliste probleemidega õpilased kokku puutuvad? Ta rõõmustas, et kõik viimaks siiski sujus ja et tudengitel õnnestus lisaks praktiliste oskuste omandamisele ka lõbutseda. “Arvan, et see on väga oluline. Tahtsime selle kursusega tudengeid inspireerida. Tagasiside järgi saime sellega hakkama.”

Kursuse kaasautor Elise Eimre sõnul näitas animatsiooni veebikursus, et tudengid tahavad praktilisi kogemusi saada ja nad on õpihimulised isegi suvel. “Nad olid nii entusiastlikud ja positiivsed,” kirjeldas ta kursuse õhustikku. “Kõik aitasid kõiki. See oli millegi imelise algus.”

Animatsiooni veebikursuse lõi EKA ja selle autorid on Hleb Kuftseryn, Elise Eimre ja Mari Kivi. Animatsioonikursuse eesmärk oli Transform4Europe konsortsium ülikoolide tudengitele pakkuda uusi teadmisi ja oskusi, lisaks tutvustada konsortsiumi.

Transform4Europe konsortsium ühendab seitset Euroopa ülikooli: Saarlandi ülikool (Saksamaa), Alicante ülikool (Hispaania), Eesti Kunstiakadeemia (Eesti), Sileesia ülikool Katowices (Poola), Sofia ülikool St. Kliment Ohridski (Bulgaaria), Trieste ülikool (Itaalia) ja Vytautas Magnuse ülikool Kaunases (Leedu).

Lisainfot Transform4Europe kohta leiab kodulehelt. Jälgi ka Transform4Europe Facebooki lehete!

Jaga sõpradega:

Postitas Kadi Raal
Viimati muudetud