Anton Uessoni stipendiumi sai Markus Puidak

Tallinna linna Anton Uessoni stipendiumi võitis tänavu arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala magistrant Markus Puidak.

Komisjon hindas magistritöö “Ressursikaitseala – Tallinna südalinn” teema ajakohasust ning säästvale tarbimisele suunatud käsitlust ruumikasutuse aspektist.

Markuse magistritöö keskendub ressursisäästlikule ehitusele, mis vähendaks ehitiste lammutamisest ja taasehitamisest tulenevat suurt COjalajälge. Ta pakub oma magistritööga praegu levinud arendusviisi “lammuta ja ehita uus” asemele alternatiivse mudeli ressursikaitse strateegia näol. Tallinna südalinna kaubanduspindade ümbermõtestamisel ning eetiliselt ja keskkonnateadlikult tarbimiskultuuriga seotud objektide arendamisel võib positiivne mõju olla kõige nähtavam, ning ka kasu ühiskonnale kõige suurem.

Magistritööd juhendavad Martin Melioranski ja Raul Kalvo

Tallinna linn on sõlminud Eesti Kunstiakadeemiaga koostöölepingu, milles on ette nähtud linna poolt üks kord aastas ühele EKA üliõpilasele 1000 euro suuruse stipendiumi maksmine. Stipendiaat valitakse stipendiumitaotluse esitanud magistritaseme üliõpilaste seast, kes on õppetöös saavutanud väljapaistvaid tulemusi Tallinna linna jaoks olulistel teemadel linnaplaneerimises või sellega seotud vallas arhitektuurse projekti, disainilahenduse või urbanistliku uurimuse näol.

Palju õnne, Markus!

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud