Arhitektide Liidu üldkogu 2022. tiitlid

Andres Ojari. Foto: Meeli Küttim

Arhitektide Liidu üldkogu toimus tänavu 21. aprillil EKAs, kus anti pidulikult välja liidu teenetemedalid. Lisaks kuulutati auhinnatseremoonial president Alar Karise poolt välja noore arhitekti preemia saajana arhitektuuribüroo b210.

– “Teejuht 2022” tiitli pälvis Andres Ojari, kes oli tänavu ka Vabariigi Presidendi teenetemärkide saajate hulgas.
Andres Ojari on tegutsenud EKA arhitektuuriteaduskonna dekaanina alates 2017. aastast, jätkates sellest aastast õppekava juhi, professori ja erialastuudiote juhendajana. Ta on olnud õppejõuna ametis juba 20 aastat, teenides kolleegide tunnustuse pühendunud suhtumisega oma ametisse ning järgmise põlvkonna arhitektkonna kasvatamisse. Tudengid hindavad Andrest positiivse ja alati põhjalikku tagasisidet andva õppejõuna, kes on avatud uutele ideedele ja ettevõtmistele. Andrese tähelepanelikul osalemisel toimub ootamatult palju ehitatud ruumi mõjutavaid protsesse, mille ta oma arhitekti tervikpildi tajumise oskusega on põiminud arhitektuuriharidusse, ühendades koostööks teaduse tegemise, erasektori ning riiklikud arengud. Oma asja ajamisel on ta sihikindel ning vajadusel valmis ka seni kehtivaid piire painutama.

– “Teletegija 2022” teenetemedali sai Eesti Televisiooni teenekas ja pikaaegne produtsent Ene-Maris Tali, saatesarja „Lõpetamata linn“ eest. Saate loomise juures oli Ene-Maris nii selle autor ja toimetaja kui ka produtsent. Seitsmest saatest koosnev telesari on olnud oluline ja vajalik ruumiharidusprojekt, mis ETV ekraani kaudu aitab selgitada laiemale publikule linnaruumi kujunemise ja kujundamise mehhanisme, rõhutades sealjuures linnakodanike endi aktiivsuse ja kaasamõtlemise olulisust. Saatesari sündis EKA uurimisprojekti jätkutegevusena, kaasautori arhitekt Johan Tali ja teiste meeskonnaliikmetega koostöös. Selle erakordselt suured vaatajanumbrid tõestavad, et linnaruum kui elukeskkond läheb inimestele korda ja seda vajalikku tööd tuleb jätkata.

“Tellija 2022” tiitli pälvis Jõgeva Majandusühistu (Guido Põldkivi)
– Teenetemedali “Eesti Arhitektuurikeskuse juht 2013–2023” pälvis Raul Järg
Tugisammas 2022 on Kaire Pärnpuu
Teenetemedali “Kolleeg 2022” sai Ülevi Eljand

Allikas: EAL

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud