Arhitektuuri ja linnaplaneerimise hindamised kevad 2022

Oled teretulnud kuulama!

T 17. mai kl 10.00 – 17.00
Arhitektuuri ja linnaplaneerimise 1. kursuse erialastuudio “Eramu linnas”
4. korruse aatrium A-400
Juhendajad: Siiri Vallner ja Indrek Peil (arhitektuur), Jürgen Einpaul (konstruktsioonid), Karin Bachmann (maastikuarhitektuur)

Milline on elu võimalikkus ja selle laad linnaeramus, kui see paikneb Kopli tänava ja tulevase lineaarpargi Putukaväila vahel, kus hetkel kolistavad veel kaubajaama rongid.

 

K 18. mai kl 10.00 – 17.00
Arhitektuuri ja linnaplaneerimise ning sisearhitektuuri 2. kursuse ühisstuudio  “Hüljatud maastikud – Peri sovhoosikeskus”

4. korruse aatrium A-400
Juhendajad: Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla (arhitektuur), Tarmo Piirmets, Birgit Palk (sisearhitektuur), Anni Oviir (CO2 arvutused)

Erialastuudio on jätk interdistsiplinaarsele töötoale “Hüljatud maastikud”, mis keskendub Põlvamaal Peril kunagises looduskaunis mõisasüdames asuva Ed. Vilde nimelise kolhoosikeskuse problemaatikale. Ado Eigi ja Ann Toode 1970. aastatel projekteeritud keskusehoone on osaliselt tühi, osaliselt kasutuses raamatukogu ja kontoriruumidena. Uurime ehitamise, lammutamise ja renoveerimise mõju keskkonnale ning jahime vastust küsimusele, millise “jalajälje” me arhitektidena oma tegevuse kaudu maha jätame.

 

N 19. mai kl 10.00 – 17.00
Arhitektuuri ja linnaplaneerimise 3. kursus: “REKrulli: rekonstrueerides ruumikultuuri”

4. korruse aatrium A-400
Juhendajad: Siim Tuksam, Sille Pihlak (arhitektuur), Adam Orlinski (konstruktsioonid ja energiatõhususe analüüs), Mattias Malk (kohaanalüüs), Karin Bachmann (maastikuarhitektuur)

Väliskriitikud: Gilles Retsin, Bartlett UCL ja Zeynep Aksöz, Angewandte

Me elame paindlike süsteemide maailmas, kus vastupidavusest või muutumisvõimest on saanud üks jätkusuutlikkuse peamisi kriteeriume. Stuudio esitab küsimuse: kuidas muutust konstrueerida? sLenderi disaini- ja ehitussüsteem on inspireeritud sajandivanustest Lenderi ja Tallinna tüüpi elumajadest. Volta tänava äärde kavandatavad uusehitised astuvad dialoogi olemasolevate vanade tüüpmajadega ja kannavad Kalamaja identiteeti Krulli kvartalisse.

T 24. mai kl 10.00 – 17.00
Arhitektuuri ja linnaplaneerimise 4. kursus, “Tallinna regioon – Viimsi”

4. korruse stuudioruumis A-405
Juhendajad: Andres Alver, Douglas Gordon, Veljo Kaasik, Jonathan Woodroffe

Stuudio on tegelenud õppeaasta kestel Tallinna lähiregiooni ning selle suburbaansete olukordadega – Viimsi on tänaseks kasvanud pea 25000 elanikuga kogukonnaks. Milline on tulevikunägemus Viimsist ning kas autokesksest Tallinna magalast on võimalik mõelda ja spekuleerida kui päris linnast, mille keskuse avaliku ruumi ei moodusta vaid ostukeskused ja nende parklad.

 

T 31. mai kl 10.00 – 17.00
Arhitektuuri ja linnaplaneerimise ning sisearhitektuuri 1. kursus, “Toolistuudio”

4. korruse aatrium A-400
Juhendajad: Yrjö Wiherheimo ja Ilkka Suppanen

Stuudio jooksul avastasid tudengid puidust istemööbli loomise protsessi alates ergonoomika põhitõdedest, jooniste ja maketi tegemiseni. Stuudio tulemusel valmis igaühel oma tool.

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud