Arhitektuuriosakonna Avatud Loeng: Ulrika Karlsson

Avatud Loengute sarja järgmist esinejat paeluvad tehnoloogia ja materjalide mängulised kasutusviisid arhitektuuris. 22. veebruaril kell 18 astub Kanuti Gildi Saali lavale Konstfacki ülikooli ja KTH arhitektuurikooli professor ning disaini- ja arhitektuurikollektiivi Brrum liige Ulrika Karlsson. Kõigil, kes tahavad rohkem teada, kuidas näeb välja Skandinaavia eksperimentalism arhitektuuris, tasub kindlasti kohal olla. Loeng on inglise keeles.

Ulrika Karlsson on arhitekt ja disaini- ja arhitektuurikollektiivide servo stockholm ja Brrum kaasasutaja. Ta on Konstfacki ülikooli ja KTH arhitektuurikooli professor, keskendudes digitaalsetele töömeetoditele ja tööriistadele. Ta on õpetanud linnaplaneerimist ka Bartletti arhitektuurikoolis Londonis ja Kalifornia Ülikooli arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonnas. Arhitektuurikraadi omandas ta Kolumbia Ülikoolis ning maastikuarhitektuuri kraadi Rootsi Põllumajandusteaduste Ülikoolis.

Karlsson on teinud kaastööd mitumetele väljaannetele, sealhulgas Perspecta, Via, Arkitektur ja AD. Tema tööd on olnud väljas sellistes kohtades nagu Veneetsia Arhitektuuribiennaal, Pompidou Keskus, ArkDes, SFMoMA, Cooper-Hewitt National Design Museum, Wexner Center for the Arts, MoMA/QNS, Artists Space, MAK Center for Art and Architecture ning Storefront for Art and Architecture.

Tema mänguline lähenemine tehnoloogia ja materjalidega eksperimenteerimisele on kantud huvist arhitektuurse representatsiooni ja selle tõlgenduste vastu, mis mõnikord väljendub materjali ja informatsiooni sünergias.

Avatud Loengute sarja raames jõuavad Tallinnasse põnevad arhitektid ja linnaplaneerijaid – nii teoreetikuid kui praktikuid – kõikjalt üle maailma. Kuulama on oodatud kõikide Eesti koolide tudengid – olgu siis arhitektuuri, urbanistika, sisearhitektuuri, disaini või vabade kunstide valdkonnast; samuti juba tegutsevad professionaalid, õppejõud ning lihtsalt arhitektuuri- ja ruumihuvilised – samuti kõik, kes kaaluvad arhitektuuri õppima asumist. Avatud loengud on alati tasuta ja inglise keeles. Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital.

EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakond on arhitektuuri avatud loenguid korraldanud 2012. aastast alates – igal õppeaastal astub Tallinnas erialase publiku ette kümmekond valdkonna omanäolist praktikut ja hinnatud teoreetikut. Avatud loengute sarja kureerivad Sille Pihlak ja Siim Tuksam.

www.avatudloengud.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud