Arhitektuuritudengite KINO on arhitektuuripreemia VÄIKE 2022 nominent!

Eesti Arhitektide Liidu preemiale VÄIKE 2022 esitati kokku 26 tööd, viie nominendi sekka pääses ka EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonna tudengite väikeobjekt KINO, mis kavandati Tartu linna kutsel Emajõe kaldale ning avati seal juuli lõpul. VÄIKE 2022 võitja kuulutatakse välja pidulikul arhitektuuripreemiate tseremoonial jaanuaris 2023.

 

Parimad väikeobjektid valis välja žürii, kuhu kuulusid arhitektid Emil Urbel ja Sille Pihlak, maastikuarhitekt Grete Veskiväli, disainer Tarmo Luisk ja ettevõtja ning veebidisainer Tõnu Runnel. 

 

KINO idee autoriks on Alis Mäesalu, projekteerimise töögruppi kuulusid lisaks veel Tuule Kangur, Darja Gužovskaja ja Madis Arp Keerd, ehitusmeeskonda Aiko Liisa Olek, Anabel Ainso, Anu Alver, Anneli Virts, Arabella Aabrams, Frank Kuresaar, Fred-Eric Pavel, Hugo Georg Kalaus, Karl Robin Timm, Karmo Viherpuu, Kristian Tigane, Laura Haki, Laura Venelaine, Liisalota Kroon, Rasmus Roosileht ja Triinu Lamp.

 

Kursuseprojekti juhendasid Ott Alver ja Alvin Järving büroost Arhitekt Must, puutöökojas suunas tudengeid Ragnar Kekkonen ning konstruktsioonide osas Andres Lehtla.

 

Varjualuse planeerimine ja koos terve kursusega valmis ehitamine on EKA arhitektuuritudengite esimese õppeaasta suurprojekt olnud juba 17 aastat, tänavune varjualune on juba teine, mis kerkib Tartusse. KINO valmis Tartu linna, Eesti Kultuurkapitali, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu, Keskkonnainvesteeringute Keskuse, Raitwoodi, Palmako ja EKA toel – täname toetajaid!

 

Varjualuste sarja idee ning kõikide siiani ehitatud objektide kohta saab lähemalt lugeda siit: https://www.artun.ee/varjualused 

 

KINO kohta loe lähemalt tudengite ja juhendajate intervjuust https://www.artun.ee/varjualune-kino-tartus-valkintervjuu-autor-alis-maesalu-ja-juhendajate-alvin-jarvingu-ja-ott-alveriga/ 

 

…ja EKA arhitektuuri ning linnaplaneerimise osakonna varjualuste lehelt: https://www.artun.ee/arhitektuuritudengite-loodud-installatsioon-varjualune-votab-kaadrisse-tartu-linna/

 

Hoiame KINO-le pöialt ja soovime õnne!

Varjualune_KINO_foto-Alis_Mäesalu
Varjualune_KINO_foto-Alis_Mäesalu-23
Varjualune_KINO_foto-Alis_Mäesalu-22
Varjualune_KINO_foto-Alis_Mäesalu-21
Varjualune_KINO_foto-Alis_Mäesalu-19
Varjualune_KINO_foto-Alis_Mäesalu-18
Varjualune_KINO_foto-Alis_Mäesalu-16
Varjualune_KINO_foto-Alis_Mäesalu-15
Varjualune_KINO_foto-Alis_Mäesalu-10
Varjualune_KINO_foto-Alis_Mäesalu-8
Varjualune_KINO_foto-Alis_Mäesalu-7
Varjualune_KINO_foto-Alis_Mäesalu-5
Varjualune_KINO_foto-Alis_Mäesalu-4
Varjualune_KINO_foto-Alis_Mäesalu-2
Fotod: Alis Mäesalu; päisefoto: Evelin Lumi
Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud