Avatakse kunstikonkursi “Kasulik kunst?! Parem maailm” näitus

Paremal 2022. a. võidutöö, Claudia Olevi "Tuleviku loojad". Foto: Andres Lõo

Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskond kuulutab 19. aprillil kell 16.00 avataval näitusel välja kunstikonkursi “Kasulik kunst?! Parem maailm” võitjad. 

Vabade kunstide teaduskond kutsub juba kolmandat aastat loomingulisi gümnaasiuminoori ja abituriente osalema kunstikonkursil “Kasulik kunst?!”. Konkursil oodati osalema kaasaegsest kunstist huvituvaid loomingulisi ja ärksaid keskkooliõpilasi, kes soovivad oma ideedega panustada vastutustundliku kunsti tulevikku.
Tänavuse konkursi fookusteemaks on “parem maailm”. Otsiti vastust küsimusele kellest ja millest parem maailm koosneb ja kuidas seda üles ehitada ning ette kujutada saab. EKAs usutakse, et tuleb uskuda tarkusesse, inimlikkusesse, oskusesse toetada nii teiste kui enese vabadust. Konkursil sai osaleda mis tahes meediumis kunstiteosega. Oodatud olid terviklikud teosed ja teoste seeriaid – nii noorkunstnikelt kui kunstnike gruppidelt. 

2023. a. konkursitöid kommenteerib EKA vabade kunstide dekaan Kirke Kangro: “Konkursi tase rõõmustas väga – meie gümnaasiumiõpilased on ärksad, sotsiaalselt teadlikud ja tundlikud ja loominguliselt väga laetud. Näha sai head taset maalis, fotos, skulptuuris. Samuti tahaks tunnustada gümnasistide head taset animatsioonikunstnikena – tehnilised oskused, kujundi ja narratiivi taju, oluliste isiklike teemade valik olid muljetavaldavad. Žürii oleks hea meelega veel suure hulga eripreemiaid välja andnud. Hea meel oli lugeda ka asjalikke loomeprotsessi ja tööde tegemiste tagamaid. “Parem maailm” kui võtmesõna seekordsel konkursil tõi välja hulga olulisi teemasid nagu Euroopa poliitiline olukord, agressioon Ukrainas, keskkonnateadlikum ühiskond, laiemad eksistentsiaalsed küsimused kõrvuti koolikiusamise ja tarbimisühiskonna problemaatikaga.”

Kunstnikelt oodatakse sageli, et just nemad tajuks muudatusi, eetilisi ja poliitilisi pöördeid ettenägelikult ning erksalt. Väga oluline on kunstnike roll ühiskonna probleemidele osutamisel ja ohtudest ning ummikutest märku andmisel. Uus põlvkond loomevõimekaid noori inimesi annab lootust, et tänu väljaspool raame mõtlemisele saab kunsti abil luua täiesti uusi olemis- ja koosolemisviise, teistsuguseid maailmu ja alternatiivseid kvaliteete. Eelmistel aastatel olid teemaks kasulik kunst ning jätkusuutlik teos

Konkursi peapreemiaks on on 1000 eurot, teise koha võitja saab 200 eurot ja EKA eelakadeemia kursuse, kolmas koht tagab 100 eurot ja EKA eelakadeemia kursuse. Lisaks antakse välja eripreemiad väljapaistvatele töödele. 

Kunstikonkursi võidutööd eksponeeritakse näitusel Eesti Kunstiakadeemia 2. korrusel, Põhja pst 7, Tallinnas. 

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud