Avatud Loeng EKA arhitektuuriteaduskonnas: Didier Fiuza Faustino “Ehitamata mälestused”, 2.11 Von Krahli Teatris

Mexico City projekt “Foundation Alumnos47” Didier Faustino // Mesarchitecture


2. novembril kell 18 jätkub EKA arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sari Pariisis tegutseva kunstnik-arhitekti Didier Fiuza Faustino loenguga “Ehitamata mälestused”.

Faustino huvitub inimese ja ruumi vahelistest suhetest ning tegeleb inimmõõtmelise ruumi loomisega. Tuntud on eriti Faustino installatsiooniprojektid: ta on loonud pilkupüüdvaid ajutisi lavasid linnaruumi, rohkelt ruumikogemusega tegelevaid näituseprojekte. Sellele avatud loengule peaksid jõudma arhitektuuri kõrval kindlasti ka skulptuuri-, installatsiooni-, disaini- ja sisearhitektuuri valdkonna tudengid, õppejõud ja huvilised. Avatud loengud on alati tasuta ja inglise keeles.

NB! Erandkorras toimub avatud loeng Von Krahli Teatris (Rataskaevu 10).

Didier Fiuza Faustino on kunstnik ja arhitekt. Lõpetanud 1995. aastal arhitektuuriõpingud, asutas ta kunsti ja arhitektuuri ristteel paikneva praksise. Üle kahekümne aasta on Faustino loonud eritahulisi lahendusi installatsioonidest ruumiliste eksperimentideni, visuaalsest kunstist multisensoorsete ruumideni, mobiilsetest hoonetest majadeni. Pärast kuut aastat juhendamist AA ülikoolis Londonis ja olles olnud kaks aastat Prantsusmaa disaini- ja arhitektuuriajakirja CREE peatoimetaja, on Didier Faustino hetkel pühendunud arhitektuuriprojektidele Mehhikos, Costa Ricas, Belgias, Portugalis ja Prantsusmaal ning kunsti-installatsioonidele ja näitustele Viinis, Genfis, Lissabonis ja Los Angeleses.

Rohkem Didier Fiuza Faustinost: http://www.didierfaustino.com/

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri- ja linnaplaneerimise osakond toob ka alanud semestril Avatud Loengute sarja raames Tallinnasse terve rea põnevaid arhitekte ja linnaplaneerijaid – nii teoreetikuid kui praktikuid – kõikjalt üle maailma. Kuulama on oodatud kõikide Eesti koolide tudengid – olgu siis arhitektuuri, urbanistika, sisearhitektuuri või ka robootika, programmeerimise, disaini ning vabade kunstide valdkonnast; samuti tegutsevad professionaalid, õppejõud ja lihtsalt arhitektuuri- ja ruumihuvilised – ja kõik, kes kaaluvad arhitektuuri õppima asumist. Avatud loengud on alati tasuta ja inglise keeles. Avatud loengute sarja kureerivad Sille Pihlak ja Siim Tuksam.

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital
www.avatudloengud.ee
https://www.facebook.com/EKAarhitektuur/

Lisainfo:
Pille Epner / Tel: +372 642 0071 / E-post: pille.epner@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud