Avatud loeng: MATTHIAS RIPPMANN 16. novembril Kanuti Gildi SAALis

Droonijaama prototüüp. 2016. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaal. Droonijaam on prototüüp Rwanda meditsiinipakke transportivate droonide parkimiseks.

Paekivi ja uued tehnoloogiad arhitektuuris: Tallinnas peab avatud loengu arhitekt Matthias Rippmann

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri- ja linnaplaneerimise osakond toob ka sel semestril Avatud Loengute sarja raames Tallinnasse terve rea põnevaid arhitekte ja linnaplaneerijaid – nii teoreetikuid kui praktikuid – kõikjalt üle maailma. Kuulama on oodatud kõikide Eesti koolide tudengid, samuti tegutsevad professionaalid, õppejõud ja lihtsalt arhitektuuri- ja ruumihuvilised ja kõik, kes kaaluvad arhitektuuri õppima asumist. Avatud loengud on alati tasuta ja inglise keeles.

Sügishooaja neljandaks esinejaks on 16. novembril kell 18 Kanuti Gildi SAALi lavale astuv Matthias Rippmann, kes kuulus meeskonda, mis ehitas2016. aasta Veneetsia biennaali peanäitusele palju tähelepanu pälvinud 399 paekiviplaadist koos seisva armadill-võlvi (http://block.arch.ethz.ch/brg/project/armadillo-vault-venice-italy), mille osade ühendamiseks ei kasutatud sideainet. Paekivi uute kasutusmeetodite ja -võimaluste ümber keerleb ka Rippmanni Tallinna-loeng, mis peaks tegema loengu huvitavaks nii arhitektidele, sisearhitektidele, disaineritele kui materjaliteadlastele.

Matthias Rippmann on alates 2010. aastast Block Research Group (BRG) liige, kus ta 2016 kaitses oma doktorikraadi. Hetkel juhib ta BRG digitaalse tootmise uurimisgruppi NCCR, jätkates oma teadustööd post-doktorantuuris. Tema uuringud põhinevad konstruktsioonist lähtuval disainil ja automatiseeritud tootmisvõimalustel. Rippmann on modelleerimistarkvara RhinoVAULT arendaja, mis tegeleb TNA-põhiste koorikute genereerimisega. Ta omandas arhitekti hariduse Stuttgarti ja Melbourne’i ülikoolides. Matthias on töötanud Behnisch Architekten büroos Stuttgartis, LAVA arhitektuuribüroos, Lightweight Structures and Conceptual Design intsituudis ning Werner Sobek inseneribüroos. Aastal 2010 kaas-asutas ta arhitektuuri ja konsultatsioonifirma Rippmann Oesterle Knauss GmbH.

EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakond on arhitektuuri avatud loenguid korraldanud 2012. aastast alates – igal õppeaastal astub Tallinnas erialase publiku ette kümmekond valdkonna omanäolist praktikut ja hinnatud teoreetikut. EKA arhitektuuriteaduskond on Eesti arhitektuurihariduse keskpunkt ja olulisim kompetentsikeskus kõigis tehiskeskkonda loovates distsipliinides, hõlmates sisearhitektuuri, arhitektuuri ja linnaplaneerimise valdkonda.

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital
Kuraatorid: Sille Pihlak, Siim Tuksam
www.avatudloengud.ee
https://www.facebook.com/EKAarhitektuur/

Lisainfo: Pille Epner / arhitektuur@artun.ee / +372 642 0071

Jaga sõpradega:

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud