Avatud loengute sari: 24.sept. kell 18.00 – Mario Carpo (London)

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sarja uut hooaega alustame Mario Carpo loenguga neljapäeval, 24. septembril kell 18, Kanuti Gildi saalis (Pikk 20, Tallinn).

Mario Carpo on arhitektuuriteoreetik, kelle fookus on digitaalsel arhitektuuril.

Õppinud Firenze Ülikoolis, jätkas ta uurimistööd Euroopa Ülikooli Instituudis, kus valmis ka ta doktoritöö moodsa ajaloo teemal. Carpo teadustöö ja väljaanded keskenduvad arhitektuuriteooria, kultuuriajaloo, meediaajaloo ja informatsioonitehnoloogia vastastikmõjudele. Tema digitaalse disainiteooria ajalugu „Alfabeet ja algoritm”, ajakirja Architectural Design lugemik „Digitaalne pööre arhitektuuris”, uusi arhitektuurseid representeerimisviise käsitlev „Arhitektuur printimise ajastul” ja mitmed teised teosed on olnud digitaalsuse arhitektuuriajalukku kirjutamisel märgilise tähtsusega.

Mario Carpo on arhitektuuriajaloo professor Londoni Ülikooli kolledžis Bartletti Arhitektuurikoolis, eluaegne professor Pariisi La Villette’i Arhitektuurikoolis, Kanada Arhitektuurikeskuse õppekeskuse juht ja Yale’i ülikooli Vincent Scully külalisprofessor. Samuti on ta õpetanud mitmetes teistes arhitektuurihariduse poolest ülemaailmse tähtsusega koolides nagu näiteks Cornelli Ülikool või Massachusettsi Tehnoloogiainstituut (MIT). Tema tekstid ilmuvad pidevalt nii Log’is, Arch+’is, Domuses, Perspectas, Artforumis kui ka mitmetes teistes teedrajavates ja lugupeetud disainiväljaannetes.

http://www.bartlett.ucl.ac.uk/architecture

***

Loengusarja sügissemestri esinejad:

24.09 Mario Carpo – the Bartlett School of architecture

08.10 Marjan Colletti – marcosandmarjan

22.10 Kristina Schinegger – SOMA

05.11 Kinnitamisel

19.11 Andrew Witt – Harvard University

03.12 Jan Knippers – Stuttgart University

17.12 Roemer Van Toorn – Umeå School of Architecture

Arhitektuuriteaduskond kutsub Tallinnasse loengusarjale esinema maailmas tuntud arhitekte, teoreetikud, kriitikud ja urbaniste, et tutvustada arhitektuuri, disaini, linnaehituse ning kriitilise mõtte värskeid vaatenurki. Loengud on mõeldud nii arhitektuurivaldkonna tudengitele ja erialaga seotud professionaalidele, kui ka ruumikultuuri huviliste laiemale ringile. Loengud on inglise keeles ning tasuta.

Loengusarja sügishooaega toetab Eesti Kultuurkapital.

Loengusarja korraldab Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond.

Loengusarja kuraatorid on Sille Pihlak ja Siim Tuksam.

 

Lisainfo:

Anu Piirisild

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond

arhitektuur@artun.ee

tel 642 0071

Jaga sõpradega:

Postitas Anu Piirisild
Viimati muudetud