Avatud loengute sari: Alice Buoli, 3. märtsil kell 18

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sarjas esineb neljapäeval, 3. märtsil Alice Buoli – BorderScaping

Loeng toimub kell 18 Kanuti Gildi SAALis (Pikk 20, Tallinn)

Alice Buoli tutvustab avatud loengul oma Põhja-Maroko ja Hispaania piirialade maastike uurimustöö tulemusi – kuidas maastik ise on tekitanud piiriolukorra ja loonud uue disainikeskkonna.

BorderScaping. An explorative study on the North Moroccan/Spanish border landscapes
Rooted in ‘border landscapes’ research and post-colonial studies, BorderScaping proposes an understanding of the productive interactions between ‘border thinking’ and ‘design thinking’ towards alternative forms of imagination for contemporary border landscapes, beyond existing geo-political and cultural polarizations.
The Moroccan / Spanish border is explored as one relevant observatory of the past and ongoing re-bordering dynamics across Europe’s borders in the Mediterranean and in North Africa.
By
addressing a set of emerging “borderscapes’ constellations”, seen both as diachronical narratives and transcalar socio-spatial fields, the lecture intends to unfold the background knowledge for alternative images of change.

Alice Buoli on arhitekt, kellel on Milano Polütehnikumist territoriaaldisaini ja -haldamise doktorikraad. Tema doktoritöö “BorderScaping” on uurimus Põhja-Maroko ja Hispaania piiri maastikest. Tema uurimisvaldkonnaks on piirialade ja linnauurimise ning kaasava disaini ühisosa. Kevadsemestril viibib Alice Adapt-r FP7 ITN programmi raames teadlasena EKA arhitektuuriteaduskonnas.
http://borderscaping.tumblr.com/

Arhitektuuriteaduskond kutsub Tallinnasse loengusarjale esinema maailmas tuntud arhitekte, teoreetikud, kriitikud ja urbaniste, et tutvustada arhitektuuri, disaini, linnaehituse ning kriitilise mõtte värskeid vaatenurki. Loengud on mõeldud nii arhitektuurivaldkonna tudengitele ja erialaga seotud professionaalidele, kui ka ruumikultuuri huviliste laiemale ringile. Loengud on inglise keeles ning tasuta.

Loengusarja kodulehekülg: www.avatudloengud.ee
Loengusarja kuraatorid on Sille Pihlak ja Siim Tuksam
Loengusarja kevadhooaega toetab Eesti Kultuurkapital

Olete oodatud!

Jaga sõpradega:

Postitas Anu Piirisild
Viimati muudetud