“ava(tud) piirid” EKA Galeriis 9.11.–07.12.2014

Käesoleva aasta sügisel avab Eesti Kunstiakadeemia koostöös Eesti Kunstnike Liiduga uue galeriipinna Tallinna Kunstihoone sisehoovis, Vabaduse väljak 6/8.

 

 

Eesti Kunstiakadeemia galerii avanäitus koondab hetkel õppivate ja äsja lõpetanud üheksa noore kunstniku loomingu,  kes on stuudiumi jooksul õppinud Eestist väljaspool. Näitus esitab küsimusi piiridest kui nurgelistest ja katkendlikest nähtustest, visualiseerides ühtlasi seda, kuidas toored üldistused üksikjuhtumeid uurides ei kehti.

 

Osalevad kunstnikud tegelevad sotsiaalsete piiridega, piiride konstrueerimise ja tühistamise aspektidega, keha ja ruumi vaheliste piirisuhetega ning piiri paradoksidega. Avades ühtaegu isiklikku suhet piiri(desse) ning rõhutades, et enamikel juhtudel ei ole piirid igikestvad, vaid antud/võetud.

 

Osalevad kunstnikud: Alina Orav, Henri Hütt, Johanna Jõekalda, Kati Saarits, Kristel Saan, Kristina Õllek, Pille-Riin Jaik, Sten Saarits, Uku Sepsivart

 

Näituse koostajad: Eda Tuulberg, Merilin Talumaa, Tiiu Parbus

Graafiline disain: Marga Berra Zubieta ja Sandrine Corbin

 

 

Täname: Eesti Kunstnike Liit, Vano Allsalu, Elin Kard, Argo Kollom, Eesti Kunstiakadeemia välissuhete osakond, Sandra Sule, Andres Tali, Toomas Johanson, Ingrid Ruudi, Anna Kaarma, Jaan Rõõmus, Lauri Lenk, Mati Saarits, Lauri Pedak, Elmet Rakvere OÜ, Tiit Kabonen, Ferrel AS, Kaupo Einmann, Silja Kõiv, Loit ja Virge Jõekalda, Reimo Võsa-Tangsoo, Marta Vaarik, Piret Mägi, Meri-Kris Jaama, Kert Viiart, Tõnis Saadoja, Helena Keskküla, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Kadri Laas, Kaido Kruusamets, Liisa Kaljula, Taavi Villak ning kõiki, kes galeriisse ja näituse teostumisse on panustanud.

 

 

Vabaduse väljak 6/8, Kunstihoone sisehoov

Näitus on avatud 9.11–07.12.2014

K–P 13.00–19.00

Sissepääs tasuta

 

 

Leia meid:

https://www.facebook.com/events/762771750457364/

 

Batman by an unknown artist on the rooftop of Tallinn Art Hall
booklet
Henri Hütt. Work in progress:confessions (rhuthm). 2012
Johanna Jõekalda Silmapiir 2014
Kati Saarits. linnarituaalid. 2014
Pille-Riin Jaik. Vallutus. 2014
Sten Saarits. Lainemurdja. 2014 ja Kristel Saan. How Weird? 2014
Uku Sepsivart. 0. Kodused piirid. 2014
Vaade
Vaade 2
Vaade 3
Jaga sõpradega:

Postitas Merilin Talumaa
Viimati muudetud