Disainitudengite meisterdamise töötoad Ukraina lastele

Lapsed loovmeisterdamise hoos.

Tootedisaini tudengid korraldasid eelmisel nädalal loova meisterdamise töötoa Ukraina põgenikest lastele ja emadele. Tudengid võtsid Ukraina pered vastu oma kodustuudio pinnal, koos emadega osalesid meisterdamises lapsed vanuses 4 – 11. Üritust korraldasid ja juhendasid 1. kursuse tudengid, tõlgiks kaasati vene ja ukraina keelt kõnelevaid tudengeid EKAst ja BFMist.

Töötoa korraldusmeeskonna liige Nicole Mikli, kes räägib emakeelena vene keelt, oli rõõmus, et ta algatusest osa sai: “Mul on üldse väga hea meel, et mind kaasati. Ma ise ei tulnud selle peale, et selline üritus korraldada. On väga vahva, et nad saavad töötoas ise endale mänguasja teha või midagi lihtsalt oma siinse kodu kaunistamiseks valmistada.”

Pooleteisttunnise ürituse vältel meisterdati pehmeid loomi. Parimaks meelelahutuseks osutus töötoa lõpus penoplast, tööstusdisaini tudengite maketijääk, mis muudeti kunstlumeks.

Töötoa ühe korraldaja Mariann Hendriksoni sõnutsi oli keelebarjääri hirm suur, kuid tegelikkuses saadi hästi hakkama: “Aga kõige rohkem üllatas mind laste loovus! Esimene töötuba läks väga ladusalt ja mõnusalt – vanemad said omavahel rääkida, said korra kohvi juua ja mitte lapsega hõivatud olla. Tegime ka meisterdamise ise kaasa, oli mõnus puhkus meisterdada vahepeal väike loomake.”

Tudengitel on plaanis järgmistes töötubades teha midagi lihavõttepühade teemalist, et tuua koduseid traditsioone ka Eestisse: “Saime töötoas vesteldes teada, et nii nagu meil, on ka neil klassikaline võte sibulakoortega mune värvida.” Hotellitubades on tegevused piiratud, kuid meisterdamise töötoad püüavad neid piire laiendada.

Osalejate tagasiside on väga positiivne ja töötoad hakkavad toimuma 2 korda nädalas.

Kui kellelgi on ideid, mida korraldustiimiga jagada või kus soovid ise kaasa lüüa, kirjuta julgelt oma soovist Mariannile: mariann.hendrikson@artun.ee.

Image from iOS (2)
Image from iOS (3)
IMG_1196
Jaga sõpradega:

Postitas Merilin Kuklas
Viimati muudetud