Doktorant-nooremteadur Taavi Varm ilmutas doktor Nuno Correiaga ambient-muusika albumi

Foto: Valdek Laur

EKA doktorant-nooremteadur, audio-visuaalkunstnik Taavi Varm ilmutas TÜ digipöörde vanemteaduri, doktor Nuno Correiaga ambient-muusika EP “Live at Purekkari Cape”. 

Albumit saab kuulata duo Bandcampi lehel ja kõigil voogedastusplatvormidel.

Duo Varm & Correia debüteerib oma looduslikke ja sünteetilisi helisid põimiva ambient-muusikaga, mis  salvestatud Läänemere lähedal metsas, festivalil Biotoopia, 2022. augustis.

Tegemist on Taavi Varmi ja Nuno Correia esimese koostööga, mille inspireeriski kutse Biotoopia festivalile. Lugude lähtekohaks olid Taavi ja Nuno reisidelt kogutud välisalvestused, mille pealkirjad nagu “Noarootsi 2017”, “Lissabon 2021″jt kajastavad välisalvestuste toimumise kohta ja aega, mis olid vastavate kompositsioonide algeks.

“Miks peaksid inimtehnoloogia abil tehislikult tekitatud helid olema loodusega konfliktis? Varmi ja Correia kohaselt ei peakski – need võivad kõlada koos. Mitte süntees, vaid sümbioos.”
Valdek Laur, Varm & Correia kontserdi arvustuses, Sirbis,  Biotoopial 2022.

Taavi Varm on etendus- ja videokunsti taustaga Tallinnast pärit meediakunstnik ja -teadlane. Ta on huvitatud interaktiivsete narratiivide, uute tehnoloogiate ja visuaalse disaini kombineerimisest.

Nuno Correia on interaktsioonidisaini valdkonna akadeemik ja meediakunstnik, kes on spetsialiseerunud audiovisuaalsetele esitustele. Portugalist pärit kunstnik elab ja töötab Tallinnas, Eestis. Koos juhivad nad ka muusika label’it Ilha Verde Records.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud