Eduard Wiiralti nimelise stipendiumi said EKA tudengid

Foto: Jaanus Lensment/EPL. Fotol kultuuriminister Heidy Purga õnnitlemas Mara Kirchbergi

Kultuuriminister Heidy Purga andis 19. detsembril 2023 kultuuriministeeriumis toimunud tseremoonial üle Eduard Wiiralti nimelised stipendiumid kaheksale kunstiüliõpilasele.

Wiiralti seekordsed stipendiaadid on Eesti kunstiakadeemia tudengid Maria Kapajeva, Mara Kirchberg, Maria Izabella Lehtsaar, Laura Liventaal, Andra Rahe, Kadri Liis Rääk, Nele Marie Tiidelepp ja Elo Vahtrik. 

„Ühiskonnas, kus sõnad jäävad mõnikord liiga napiks, räägib kunst universaalselt, öeldes seda, mida sõnad ei suuda – luues nii dialoogi südame ja meele vahel. Seega on kunstnike, eriti noorte, enda kohta maailmas veel otsivate, toetamine eriti tähtis. Täna stipendiumi saanud kaheksa noore naise looming on väljakutseid esitav, korraga oma ilus ja valus kõnelemas meie ajastu rõõmudest ja muredest. Loodetavasti annab Wiiralti stipendium neile tiivad, et nad saaksid jätkata oma loomekäekirja arendamist ning rikastada Eesti kultuurimaastiku,“ ütles kultuurminister Heidy Purga.

Eduard Wiiralti stipendiume makstakse alates 2004. aastast Wiiralti loomingu kasutamisest laekunud autoritasudest ja sellega toetatakse üliõpilaste õppe- ja loometegevust ning enesetäiendamist. Stipendiumi suurus on 3000 eurot. Eesti Kunstimuuseum lisab stipendiumile muuseumi kuldkaardi. Kaart on nimeline ning annab selle omanikule eluaegse tasuta külastusõiguse kõigis Eesti Kunstimuuseumi muuseumides.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud