Eerik Haameri kunstiauhind Aksel Haagensenile

Aksel Haagensen. Foto: Andres Lõo

Reedel 18. veebruaril tähistatakse Kuressaare raekojas saarlasest kunstniku Eerik Haameri (1908–1994) 114. sünniaastapäeva ja antakse üle järjekorras juba viies Eerik Haameri kunstiauhind, mille seekord pälvis Aksel Haagensen.  

Austraalias sündinud ja praegu Tallinnas tegutsev kunstnik ning EKA kaasaegse kunsti vilistlane Aksel Haagensen (s 1993) pälvis Eerik Haameri auhinna pagulaste noorema põlve identiteediotsinguid kajastava kõrgel kunstilisel tasemel teostatud loomingu ja näitusetegevuse eest 2020. ja 2021. aastal.

Auhind antakse Aksel Haagensenile üle Kuressaare raekojas 18. veebruaril aset leidval pidulikul tseremoonial. Auhind koosneb klaasist meenest, mille autor on Eeva Käsper, aukirjast ja stipendiumist suurusega 2000 eurot.

Eerik Haameri nimeline kunstiauhind on varem omistatud Uno Roosvaltile (2017), Karel Koplimetsale (2018), Juta Kivimäele ja Isabel Aaso-Zahradnikovale (2019) ning Enno Hallekile (2020). 

Kuressaare linn ja Saaremaa vallavalitsus algatasid Saaremaalt pärit silmapaistva kunstniku Eerik Haameri kunstiauhinna 2017. aastal. Auhinna eesmärgiks on tunnustada kõrgetasemelise loominguga silma paistnud kunstiinimesi, kusjuures temaatikast on eelistatud merega seotud eluviisi kajastamine, kodumaalt välja rännanute käekäik mujal maailmas ja inimsust laiemalt puudutavad teemad.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud