Eesti ehtekunsti näitus ESTONISHING ! Münchenis

SCHMUCK 2016, Handwerksmesse, München, Saksamaa
24.02 – 01.03.2016
Kuraatorid Thomas Cohn ja Tanel Veenre

Tänavuse ehtekunsti suurürituse “Schmuck 2016” raames esitletakse Münchenis Handwerksmesse messihallis Eesti kaasaegse ehtekunsti paremikku. Ettepanek tuli São Paulos tegutsevalt galeristilt Thomas Cohnilt. Tegemist on Ladina-Ameerika juhtiva kaasaegse ehte galeriiga, mis esindab paljusid eriala tipptegijaid kogu maailmast.

Münchenis toimuv ehteüritus “Schmuck” on suurim kaasaegset ehtekunsti esitlev ettevõtmine, mida külastavad tuhanded eriala professionaalid üle maailma – kunstnikud, galeristid, kollektsionäärid, kriitikud ja tudengid. See on omamoodi ehtenädal, mille raames avatakse üle saja näituse, toimuvad loengud ja aktsioonid ning esitletakse ehteraamatuid.

Näitusel ESTONISHING ! on esindatud 13 eesti kunstnikku enam kui 50 tööga. Kadri Mälk, Tanel Veenre, Piret Hirv, Kristiina Laurits, Villu Plink, Nils Hint, Sofja Hallik, Eve Margus-Villems, Darja Popolitova, Maria Valdma, Julia Maria Künnap, Maarja Niinemägi ja Ketli Tiitsar on kunstnikud kelle ühisosaks võib pidada loomingu algete otsimist läbi kontemplatiivse lähenemise, enese eraldamist maailma mürast läbi mõtteselguse ja tunnetusliku subjektiivsuse. Neid seob vaikne vastastikune lugupidamine, kus mõtteruumide kooseksisteerimine on hajakülalikult harali.

Näitusega kaasneb kataloog, mille on kujundanud Asko ja Julia Maria Künnap.

2016. aasta kevadel esitletakse näitust Thomas Cohn`i galeriis São Paulos, Brasiilias.

“Schmuck 2016” peanäitusele valis kuraator Peter Skubic enam kui 700 aplikeerunu seast ka kolme Eesti ehtekunstniku – Kadri Mälgu, Tanel Veenre ja Linda Al-Assi tööd.
Samas toimuvale noorte tarbekunstnike näitusele “Talente 2016” on valitud värske Eesti Kunstiakadeemia lõpetaja Darja Popolitova ehted.

Sündmuse raames esitlevad ehtekunstnikud Ketli Tiitsar ja Kristi Paap oma värsket raamatut “Nature Morte. Kirsid ja skelett”.

ESTONISHING ! toetajad: Thomas Cohn, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstnike Liit, Susan Cummins, Helena Pahlman, Mart Kalm, advokaadiüroo Ehasoo&Partnerid, SA Noor Ehe, Eesti kultuuriatašee Berliinis Harry Liivrand.

Jaga sõpradega:

Postitas Liina Lelov
Viimati muudetud