Eesti Kunstiakadeemia aksessuaari ja köite osakond tähistab 1. märtsil 105. juubelit

Eesti Kunstiakadeemia aksessuaari ja köite osakond tähistab 1. märtsil 105. juubelit

Eesti Kunstiakadeemia üks vanimaid osakondi, aksessuaari ja köite osakond, tähistab 1. märtsil 105. juubelit. Piduliku sündmuse puhul avatakse 6. märtsist Põhjala tehase galeriis osakonna tudengite ja vilistlaste konkurss-näitus “Perspektiivid”. Näituse kolmedimensioonilise abstraktse aksessuaarimaastiku on loonud rahvusvaheliselt tunnustatud loovdisainer ja stilist Helen Sirp. 

Väljapanek keskendub viimase 5 aasta töödele nagu jalatsid, kotid, kindad, peakatted, artefaktid, materjalieksperimendid, köited ja mini-installatsioonid. Eesti Kunstiakadeemia üliõpilaste ja vilistlaste kõrval mängivad oma loomingus radade kontseptsiooni ja teel olemise mõttega ka tudengid kolmest külalisülikoolist: London College of Fashion, Kolding Design School ja Detroit College for Creative Studies. Konkursi raames antakse ühele disainerile rahaline preemia (1000 €), samuti on mitmeid eriauhindu.

Lisaks näitusele oodatakse terve sünnipäevakuu jooksul kõiki külastama erinevaid töötubasid, avalikke loenguid ja esinemisi, näitusetuure, seminare ning pop-up väljapanekuid. Samuti tutvustatakse kodumaiseid võimalusi erialase kõrghariduse omandamiseks – oma õppekavasid tutvustavad peale EKA ka Kõrgem Kunstikool Pallas ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia.

Avanädala sündmused:
Aki Choklat avatud loeng “The Aki Method. Surviving as a Designer in Today’s World”, N 3. märtsil kell 16.00–17.00, EKA aulas
Jalatsidisainer Aki Choklat töötoas osalenud tudengite väljapanek, P 6. märts kuni R 11. märts, Põhjala tehase galerii
Monica Langwe avatud loeng “Bookcraft – features, inspiration and methods”, P 6. märtsil kl 11.00, Põhjala tehase galerii (eelregistreerimisega)
Monica Langwe kunstnikuraamatu töötuba “Pop-up window booklet”, P 6. märtsil kl 13.00–16.00, Põhjala tehase galerii (eelregistreerimisega)

Jooksev info aksessuaari ja köite osakonna juubeliürituste kohta veebis ning sotsiaalmeedias:

EKA aksessuaar ja köide 105

EKA aksessuaar Instagramis

Näituse korraldamist toetab Eesti Kultuurkapital.

Rohkem infot:
Triin Amur
triin.amur@artun.ee
+372 5395 6702

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud