Eesti Kunstiakadeemia kuulutab välja uue õppehoone avaliku ruumi kunstiteose konkursi

Eesti Kunstiakadeemia kuulutas täna, 16. novembril 2017 välja uue õppehoone avaliku ruumi kunstiteose tellimise konkursi.  Uus õppehoone rajatakse Kotzebue 1/Põhja pst 7 tänavate ristumiskohta ja selle valmimisaeg on prognoositud 2018. kevad-suveks.

Ideekonkursiga otsitakse lahendust, mis tähistaks Eesti Kunstiakadeemia kohalolu avalikus linnaruumis ning oleks kantud kooli identiteedist ja missioonist olla avatud ja ühiskonnaga aktiivset dialoogi pidav institutsioon.

Teose meedium on vaba: see võib olla nii tasapinnaline teos kui ka mahuline, interaktiivne teos, valgusinstallatsioon või siseruumidesse pakutava teose puhul ka heliinstallatsioon. Teost võib mõtestada nii lõpetatud tervikuna kui ka kontseptuaalselt avatuna ja järgnevate sekkumiste või tulevikus lisanduvate teoste läbi edasist edasiarendamist võimaldavana.

Teos võib paikneda vabalt valitud asukohas EKA Kotzebue 1/Põhja pst 7 hoones, krundil või sellega piirnevas avalikus linnaruumis Põhja puiestee ääres, EKA õppehoone ja trammitee trassi vahel (vt võistlusjuhendi lisa 5). Kavandi esitamisel tuleb valitud asukohta põhjendada. Eesti Kunstiakadeemia eelistab lahendust, mis suhestub avaliku ruumiga. Siseruumide (koridorid, fuajeed) seinapinnad peavad jääma vabaks hindamiste, tudengitööde ja ajutiste näituste tarbeks.

Infopäev kavandi realiseerimise asukoha objektiga tutvumiseks: 29. november 2017 kell 16:00, Kotzebue 1/Põhja pst 7, Tallinn

Osalemistaotluse ja kavandi esitamise tähtaeg on 8. jaanuar 2018 kell 17:00.  Kõik konkursimaterjalid tuleb esitada Eesti Kunstiakadeemia valvelauda Estonia pst 7/Teatri väljak 1, E-R kell 10-17.

Konkursi žürii:

Mart Kalm (žürii esimees) – Eesti Kunstiakadeemia rektor, tellija esindaja
Koit Ojaliiv – KUU Arhitektid, hoone arhitektide esindaja
Ingrid Ruudi – määratud Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu poolt
Triin Ojari – määratud Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu poolt
Vano Allsalu – määratud Eesti Kunstnike Liidu poolt
Indrek Köster – määratud Eesti Kunstnike Liidu poolt
Ekspert (hääleõiguseta):
Endrik Mänd – Tallinna Linnaplaneerimise Amet, linna peaarhitekt-ameti juhataja asetäitja

Konkursi võitjale tasutakse kunstiteose teostamise eest 65 000 €.  Võidusumma sisaldab autoritasusid, kõiki teose valmistamise, transpordi ning paigaldamisega seonduvaid kulusid.  Teise koha preemia suurus on 1500 € ja kolmanda koha saaja preemia suurus 750 €.

Konkursi võistlusjuhend, osalemistingimused ja kõik lisad on leitavad EKA kodulehel siin: https://www.artun.ee/akadeemia/uus-maja/kunstikonkurss/

Samale veebilehele kogutakse kõik konkursiga seotud küsimused ja vastused.

 

Jaga sõpradega:

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud