Eesti Kunstiakadeemia tudengid Abisko polaaruurimisjaamas

Foto: Joosep Kivimäe

21.–25.03.2022 osalesid Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide tudengid KUNO võrgustiku raames korraldatud töötoas, mis toimus Põhja-Rootsis asuvas Abisko uurimisjaamas. Polaarjoonest 200 km põhja suuna asuvas uurimiskeskuses kogutakse ja analüüsitakse praegu peamiselt andmeid kliimamuutuse ja selle mõju kohta polaaraladele.

Tänu Rootsi polaaruuringute sekretariaadi kunstiprogrammile on uurimisjaamal ka pikaajaline kunstnike kaasamise traditsioon. Tudengid kohtusid kliimamuutusi uuriva teadlase Keith Larsoniga ning keskuses resideeruvate uurijate ja kunstnikuga. Tutvuti arktilise kliimaga, arutleti kliimamuutuste visualiseerimise, kunsti ja teaduse suhete ning kunsti võimu ja võimetuse üle antropotseeni ajastul, viidi läbi performance’id ning koguti materjali oma kunstitööde ja loomeuurimuse jaoks.

Tudengitest osalesid töötoal Sophie Louise Oxley Durand, Joosep Kivimäe, Johannes Luik, Katariin Mudist, Kati Müüripeal, Noah Emmanuel Morrison, Xingpei Shen, Aap Kaur Suvi, õppejõududest Laura Kuusk ja Linda Kaljundi.

Projekt sai teoks tänu KUNO võrgustiku ning Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna toele. Eesti Kunstiakadeemia liitus Abisko uurimisjaama projektiga 2020. aastal, kui 16 KUNO võrgustiku õpilast, Christoph Draeger Umeå kunstiakadeemiast, Keith Larson Abisko kliimamutuuste uurimiskeskusest ning Laura Kuusk Eesti Kunstiakadeemiast kohtusid  nädalaseks töötoaks oludest tulenevalt veebi vahendusel.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud