EKA arhitektuuritudengid aitavad Mustamäe hüppetorni teha

Foto Arno Mikkor

Mustamäe suusahüppetornide rekonstrueerimisplaanid jätkuvad – alustati koostööd Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriosakonnaga.

Eelmisel aastal valmis hüppemäe geoalus ja ehitise ekspertiis, samuti makett ja eskiis, mille autoriks Ragnar Jaaniste. Alale ja olemasolevatele rajatistele telliti punktipilv mõõdistus, mis võetakse ette kohe pärast lume sulamist. Materjale saavad kasutada Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise õppekava tudengid, kes hakkavad sel aastal arhitektuuriteaduskonna professor Andres Ojari juhendamisel koostama ja analüüsima Mustamäe hüppemäe profiilmudelit.

Mustamäe suusahüppetornide rekonstrueerimine toimub kahes etapis. Esimene etapp näeb ette olemasoleva hüppemäe rekonstrueerimise ning vaateplatvormi ja lifti lisamise. Teine etapp hõlmab hüppetornide ala terviklikku lahendust, milleks tuleb korraldada arhitektuurikonkurss. Aasta pärast valmivad tudengite tööd on sellele lähtematerjaliks.

Lisainfo

“Tegemist on 2021. aasta Tallinna kaasava eelarve võiduideega, kus tehti ettepanek suure hüppemäe rekonstrueerimiseks ning sellele vaateplatvormi ja lifti lisamiseks. Mustamäe suusahüppetorn on oluline maamärk, aga kindlasti ka oluline näiteks suusaliidule, seal treenivatele ja võistlevatele lastele ja noortele, olümpiakommiteele. Eks siin ole omavaheline seos olemas, kui pole tingimusi, siis pole ka nii palju harrastajaid, kui harrastajaid vähe, siis ka populaarsus väiksem võrreldes mõne teise alaga. Natuke rohkem infot saab näiteks ka detsembri alguses eetris olnud uudisklipist, kus oma mõtteid jagab ka Allar Levandi,” sõnab Karmo Kuri.

Tallinna Uudiste video

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud