EKA arhitektuuritudengid loovad Tallinnale uut kogukonna loomekeskust

EKA loomekeskuse kavand. Autorid: Miia Laur ja Patrick Liik

Eesti Kunstiakadeemia avatud uste päeval, 2. märtsil, kell 10.30, avatakse EKA kõrval Kotzebue 2 krundil vabaõhunäitus “EKA ja Tallinna linna ühine loomekeskus”. 

Kotzebue 2 lammutamisjärgus oleva hoone akendel eksponeeritakse arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala tudengite stuudio projektidena välja töötatud visoone, milliseks võiks see tänavanurk Tallinna tulevikus kujuneda. 

Miia Laur ja Patrick Liik näevad loomekeskust kui EKA rikkaliku kunstikogu ja tudengite loomingu avalikkusele nähtavaks tegijat. Arhitektuuritudengid Laura Vilbiks ja Loora Orav leiavad, et kunstiakadeemia ja Tallinna ühises loomekeskuses liidab koostegemine eri elujärjel linnaelanikke. Keskust nähakse nii uute loovate ideede kasvulavana kui võrgustunud ja ahvatleva publiku magnetina. Loomekeskusesse plaanitakse kunsti tegevuskeskust, näitusesaali, kultuuri inkubatsiooni pinda, projektiruume, auditooriume ja tänavale avanevat kohvikut. 

Sille Pihlak, EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan: “Kogukonnahoones on võimalik kohtuda eri elujärjel ja huvidega linnaelanikel, kes muidu harva trehvaksid. Kogukonna loomekeskusel on aga veel suurem võimalus panna inimesed ühiselt tegutsema, ühiselt ja avaralt oma kogukonda nägema ning arendama. Näen EKA ja Tallinna Linna ühishoones suurt potentsiaali, mis vaid rikastab pealinna bastionivööndit ja linnaruumi tervikuna.” 

EKA haldus- ja finantsdirektor Andres Tammsaar: “Kotzebue 2 krundi visioonidega näituse avame eesmärgiga tutvustada Kalamaja inimestele, milline võib kinnistu tulevikus välja näha. Vähetähtis pole ka meelde tuletada, et kunstiakadeemial on endiselt soov seda projekti vedada.”

Kotzebue 2 loomemaja stuudiot juhendasid arhitektid Karin Harkmaa, Siim Tiisvelt, Ilmar Valdur ja konsulteeris insener Tõnis Agasild.

Väljapaneku kuraatorid on Julia Freudenberg ja Ella Mari Roosi

Näitus jääb avatuks 9. märtsini

Darja Gužovskaja, Frank Kuresaar ja Robert Kiisler
Laura Vilbiks ja Loora Orav
Mia Maripuu ja Alis Mäesalu
Paula Lorenz ja Hugo Georg Kalaus
Loomekeskuse kavandid, 2023
Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud