EKA avatud akadeemia raamatu­illustratsiooni kursuse lõputööd

Raamatuillustratsiooni põhikursusel arendavad õppurid ühe akadeemilise aasta jooksul oma isikupärast käekirja ning õpivad seejuures katsetama erinevaid tehnikaid, mida illustratsiooni loominguliselt piiritu maailm pakub. Alljärgnevalt saad uudistada värskelt lõpetanud illustraatorite töid, mis avanevad pildile klikkides ka suuremas formaadis.

Raamatuillustratsiooni kursuse õppekava on loonud  rahvusvaheliselt avaldatud ja auhinnatud illustraator ja raamatukujundaja Anne Pikkov ning Kertu Sillaste, kes samuti rahvusvaheliselt avaldatud illustraatorina on kirjutanud ja illustreerinud arvukalt raamatuid. Veel juhendasid õppureid Kadi Kurema, Kadri Toom, Mark-Antonius Puhkan, Kristina Tort ja Anneliis Lepp.

Kertu võtab lõppenud lennu kokku järgmiselt: „Raamatuillustratsiooni kursusel osalejad on mind alati rabanud oma heade ideede ja tahtekindlusega. Kursuslaste lennukad mõtted, süvenemine ja töökus rõõmustasid selgi korral. Eriti hea meel on selle üle, et lõputöödena valminud voldikraamatutes ehk leporellodes on professionaalsust, värskust ja isikupära.

Illustratsioon on kunst, mis tekstiga koos töötab. Seekord valiti illustreerimiseks luuletusi ja lühijutte, samuti koostati ja kirjutati ise lugusid. Iga tekst vajab illustraatorilt erinevat lähenemist ja õppuritel on võimalus kaasa elada ka teiste tööprotsessile ja õppida ka nende tegutsemisitest – nii kahtlusi kui ka õnnestumisi jälgides. Mida rohkem erinevaid püüdlusi, seda rikkam on iga osaleja kogemus.” 


Berit Pajula


Eleka Pajusaar


Kai Kiudsoo-Värv


Kai: „Kursusel sain ülevaate sellest, mis toimub laiemalt maailmas raamatuillustratsioonis, erinevate tehnikate (sh graafikatehnikad) katsetused olid värskendavad. Samuti oli huvitav jälgida erinevate juhendajate lähenemist illustratsioonile. Juhendajad ise olid usaldusväärsed, asjatundlikud ja süvenesid õppurite töödesse.”


Margit Oitmaa


Madli Lavin


Madli: „Mulle meeldis nii tore seltskond kursuskaaslaste näol kui ka mõnus õpikeskkond. Eriti hindan kursuse teises pooles läbi tehtud leporello projekti. Väärtustan väga just Kertu Sillaste ja Anne Pikkovi panust ja kiidan neid kui toredaid, vastutulelikke ja professionaalseid juhendajaid.”


Triin Mänd


Lii RannikuLii: „Mulle meeldis, et kursusel oli palju praktilisi ülesandeid, mis nõudsid iseseisvat tööd ja enesesundi. See aitas kaasa arengule ja oli ka hästi tagasisidestatud. Samuti avardas pilti tohutu näidete hulk erinevatest stiilidest, tehnikatest ja visuaalse mõtlemise viisidest. Hästi sobis, et tunnid toimusid üks kord nädalas laupäeviti, kuna see võimaldas ka kaugemalt kohal käia. Plussiks oli ka see, et juhendajaid oli mitu, kes igaüks andsid oma vaatenurga. Kohtumised oma ala praktikutega väljastpoolt EKAt olid samuti väga inspireerivad.”


Piret Kütt

Jaga sõpradega:

Postitas Avatud Akadeemia
Viimati muudetud