EKA EXPO Ettevõtluspäeval

Septembri lõpus avati Disianiöö raames EKA EXPO 2013 ehk loova koostöö näitus LHV Pangas, Tartu mnt 2, mida sai külastada kuni oktoobri lõpuni. Välja oli pandud mitmeid erinevaid näiteid Eesti Kunstiakadeemia tootearendusprojektidest, mis on valminud koostöös ettevõtjatega.  Näha sai disainilahendusi, prototüüpe, kavandeid, valmistooteid.

Näiteks noorte sisearhitektide tooted tudengibrändi alt SAM, tootedisaini osakonna ratastega kelku Snoller ning ehte- ja sepakunsti osakonna teostatud Bocuse d’or 2013 eesti võistkonna esindusnõude disaini. “Täna mõistetakse disaini ka Eestis üha rohkem kui olulist ettevõtluse lisaväärtuse loojat ja teenuste arendajat. Eesti Kunstiakadeemia on erinevate oskuste ja teadmistega võrgustik, kus on võimalik kokku panna loovaid meeskondi ja läbi viia nii rakenduslikke uuringuid kui põnevaid eksperimente.

Suur osa erialaprojektidest toimuvad koostöös ettevõtetega – otsitakse lahendusi konkreetsetele probleemidele”, kommenteeris EKA teadus- ja arendusosakonna juhataja Inga Raukas.  „Sel eesmärgil asutati kevadel ka EKA Sihtasutus, mille üks ülesandeid on kiirendada loomevaldkonna ettevõtluse arengut, viia kokku kunsti ja disaini- ja arhitektuurivaldkonna ideed, mitmesugused uued tehnoloogiad ning ühiskonna vajadused ja ettevõtted,“ kirjeldab Raukas.

Suur osa Kunstiakadeemia erialaprojektidest toimuvad ka täna koostöös ettevõtetega ning ühiselt otsitakse lahendusi konkreetsetele äriideedele ja probleemidele. Näitust olid külastama oodatud kõik huvilised, eriti ettevõtjad ja organisatsioonid, kes soovisid oma tooteportfelli mitmekesistada või värskendada uute toodete ja teenustega. EKA EXPO korraldamist toetas Tallinna Ettevõtlusamet. Järgmine EKA EXPO toimub 2014 sügisel. Tutvu EKA koostöövõimalustega siin.

Jaga sõpradega:

Postitas Eerik Kändler
Viimati muudetud