EKA FOTO uus vitriingalerii avaneb täna kell 14 Vít Havráneki näitusega “Display Case: Enjoy the Mirror”

Vít Havráneki “Display Case: Enjoy the Mirror” on uue vitriingalerii avanäitus. Galerii on kinnitatud Lembitu 10 maja külge, 4. juunil kell 14 toimub hoone ees näituse avamine koos performance-iga.

Näitus “Display Case: Enjoy the Mirror” tegeleb varasest Keskajast pärit reflexio (lad. k.) mõistega, mis viitab mehhaanilise takistusega kohtuva keha tagasipõrkumisele. Peegeldumise metafoor on siin kasutatud nii fotograafiale viitavas tähenduses kui psühhoanalüütilises Jaques Lacani “peegelfaasi” tähenduses, mille jooksul laps moodustab enese isiksuse ja eraldub maailmast kui tervikust (Gestalt).

Vít Havranek on Prahas elav kunstiteoreetik ja  kuraator. Alates 2002.a. juhib ta kaasaegse kunsti initsiatiivi tranzit (www.tranzit.org). Ta on töötanud kuraatorina Praha Linnagaleriis (Municipal Gallery, Prague) ning Praha Rahvusgaleriis (National Gallery in Prague).Havránek on Praha Rakenduskunsti Akadeemias kaasaegse kunsti lektor ning on muuhulgas Manifesta 8 ning 2013. a. Jakarta biennaali kaaskuraator. Vít Havranek on Prahas 1999.a. asutatud grupi Pas üks asutajaliikmeid. Grupp loodi uusi publiku ja kunsti vahelise suhtluse mudeleid kasutava sündmuste organiseerimis- ja produktsiooniüksusena. Üks grupi Pas esimesi projekte oli vitriingaleriide installeerimine erinevatesse Tšehhi Vabariigi linnadesse (2000). Need vitriingaleriid olid toodetud 1980. aastatest pärit sotsialismiaegsete poliitilise propaganda levitamiseks kasutatud vitriingaleriide eeskujul.

Jaga sõpradega:

Postitas Mari Armei
Viimati muudetud