„–“ EKA Galeriis 09.09.–30.09.2016

9. septembril kell 18.00 avatakse EKA Galeriis Mari Armei, Fidelia Regina Randmäe, Alissa Nirgi ja Anu Tehveri ühisnäitus “–“. 2016. aastal EKA fotograafia bakalureusekraadiga lõpetanud kunstnike näitus nende uuema loominguga, mis oli kevadel väljas Haapsalu Linnagaleriis, on nüüd jõudnud teisenenud kujul Tallinnasse. Olete oodatud!

Näitus jääb avatuks 30. septembrini.

Näituse graafiline disainer on Eleonora Šljanda.
– – –
Mari Armei on osalenud mitmel grupinäitusel ja töötanud juhendajana kaasaegse fotograafia kursustel. Tema looming tegeleb kommunikatsiooni uurimisega audiovisuaalsete vahendite läbi. Läbivateks joonteks tema töödes on ruumi ja inimese (Mina) omavaheline suhe ning igapäevase foto- ja ruumikogemuse kahtluse alla panek.

Fidelia Regina Randmäe elab ja töötab Tallinnas. Ta on olnud juhendaja kaasaegse fotograafia kursustel. Oma töödes tegeleb ta keeldumise kui vaikiva streikimismeetodiga. Tema senise loomingu moodustavad autoportreelised performatiivsed keeldumisaktid, mis enamasti on jäädvustatud videomeediumis.

Alissa Nirgi on Tallinnas elav ja töötav foto- ja videokunstnik. Oma loomingus kasutab ta dokumentaalset lähenemist, jälgimaks inimeste tegemisi. Teda huvitavad võõrandumine, migratsioon, keelebarjäärid, kohanemine ja kuuluvustunne. Alissa keskendub inimestele või inimrühmadele, kes on mingil moel kahevahel − nad on eemaldunud või eemaldatud oma tavapärasest keskkonnast ning oma uues ümbruses võõrad. Oma töös ühendab ta dokumentaalse ja fiktiivse, et rõhutada oma töö dokumentaalseid aspekte. Hetkel õpib Alissa Tallinna Ülikooli visuaalkunstiteraapia aluste koolitusel.

Anu Tehver on Tallinnas elav ja töötav kunstnik. Ehkki valdkondlikust spetsialiseerumisest tulenevalt on valdav osa tema senisest loomingust leidnud väljendust foto või video vormis, ei piira ta oma töid selle kindla formaadiga, vaid kasutab ka muid võimalusi ja vahendeid. Esmajoones köidavad teda teemad ja väljendusviisid, mida võib iseloomustada märksõnadega “absurd”, “aeg”, “mäng” ja “moonutamine”.

– – –
Kunstnikud ja galerii soovivad tänada: Marleen Armei, Sergei Belakon, Kaspar Kiinvald, Paul Kuimet, Laura Kuusk, Terje Nirgi, Hanno Soans, Reimo Võsa-Tangsoo, Omniva, Eesti Kultuurkapital, EKA fotoosakond.

Jaga sõpradega:

Postitas Keiu Krikmann
Viimati muudetud