EKA ja SYNLABi võimas kunstikonkurss

Cloe Jancis “Vahepeal”, 2019

Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide ning SYNLABi koostöös sai teoks üsna erakordne konkurss, mis ootas kandideerima terveid kunstikollektsioone.

Äsja uude hoonesse kolinud SYNLAB soovis büroo seintel eksponeerida värsket ja noort Eesti kunsti, toetades sel viisil alles loomingutee alguses olevaid kunstnikke. Et leida terviklikku lahendust nii mastaapsele väljakutsele, pakkus EKA vabade kunstide dekaan Kirke Kangro välja konkursi formaadi, kus kandideeriksid kollektsiooni kuraatorid koos kunstnikega. Kangro sõnul sai võistlusest ühtlasi suurepärane võimalus akadeemia eri teaduskondades õppivaid kunstnikke ja kuraatoreid omavahel tihedamalt kokku viia. Hübriidvormis konkursil olid nii kutsutud osalejad kui ka avatud voor.

SYNLABi turundusjuht Theresa Juhansoo: “Kunstikonkurss tõi pimedal koroonaajal meie pingelisse tööellu uut värskust, värve ja inspiratsiooni, mille eest oleme väga tänulikud. Kunsti toetamine ning noorte Eesti kunstnike tööde soetamine on meie jaoks suur au ning esitleme neid oma maja seintel uhkusega.”

Žürii koosseisus Rainar Aamisepp, Kirke Kangro, Kaire Kongo, Karin Kallikom, Pire Sova ja Theresa Juhanson otsustas peapreemia 3000 eurot välja anda Lilian Hiobi teostevalikule. Lilian on lõpetanud installatsiooni ja skulptuuri BA ning õpib hetkel kuraatoriõppes, eelmisel aastal asutas ta oma kodu keldrikorrusel galerii Hoib. Eripreemia 1000 eurot sai kaasaegse kunsti tudeng Kaisa Maasik ning kinkekaardiga premeeriti kuraatoriõppe üliõpilast Mailis Timmi.

Tõeline aastalõpu-kingitus EKA noortele kunstnikele on aga see, et SYNLAB kavatseb osta võidukollektsiooni teosed umbes 27 000 euro väärtuses. Ostetakse näiteks Katariin Mudisti, Cloe Jancise, Carl-Robert Kagge, Denisa Stefanigova ja Anna-Mari Liivrandi töid.

Dekaan Kirke Kangro sõnul: “On suur rõõm näha, kui kunsti olulisust ja väärtuslikkust osatakse hinnata, see tõstab ühise kultuuriruumi kvaliteeti kõigi jaoks. Kunst annab igapäevale sügavama tunnetuse ja hästi valitud-eksponeeritud teosed meie ümber annavad jõudu ja motivatsiooni olla inimesena rohkem olemas kõigis hetkedes.”

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud