EKA on taas maailma tipp 200 kunsti- ja disainiülikooli nimistus

Maailma enim-tsiteeritud hariduse uuringute ettevõte Quacquarelli Symonds (QS) avalikustas äsja 2022. a edetabeli „QS World University Rankings by Subject 2022“, mis reastab maailma ülikoole 51 akadeemilises distsipliinis. Eesti Kunstiakadeemia sai taas maailma tipp kunsti- ja disainiülikoolide nimistus esimese 200 hulka.

EKA rektor Mart Kalm: “Ehkki edetabelid ei kajasta kunagi kogu tõde ülikooli kohta, on meeldiv end sealt leida oma partnerülikoolide kõrval. Kindlasti on see tunnustus ekalaste tublile tööle.”

EKA lähematest partnerkoolidest on edetabeli kõrgetele kohtadele pääsenud Londoni Royal College of Art, Rhode Island School of Design, Helsingi Aalto ülikool, RMIT, Stockholmi Konstfack jt.

QS Top University Ranking avalikustas sõltumatu võrdleva analüüsi 1543 ülikooli 15 200 individuaalse õppekava kohta 88 paigast üle maailma. QS World University Rankings avaldab tippülikoolide paremusjärjestust saidil TopUniversities.com iga-aastaselt ja mullu vaadati seda üle 147 miljoni korra ning nimistu pälvis 96 000 meedia- jm kajastust.

Tipp-100 õppekavade seas on Eesti 47. tugevaim ülemaailmne kõrgharidusriik. Akadeemilise maine poolest on Eesti Kunstiakadeemia parim kunsti ja disaini kategoorias, olles hinnatud punktidele 53,2. Tööandja maine poolest saavutas Eesti Kunstiakadeemia samuti parima tulemuse kunsti ja disaini kategoorias, teenides punktid 61,9.

Pingerea koostamisel võtab QS arvesse ülikooli mainet vastava valdkonna akadeemiliste töötajate ja tööandjate seas. Selle aasta edetabeli koostamiseks analüüsis QS enam kui 14,7 miljonit dokumenti, mille tulemuseks oli peaaegu 96 miljonit tsitaati. Need arvud kajastavad mõningaid mastaape selle tohutu ettevõtmise taga, mida QSi analüütikud nende ainete paremusjärjestuste koostamiseks teevad.

Sel aastal võttis QS kasutusele rahvusvahelise uurimisvõrgustiku kui laia valdkonna edetabeli näitaja. QS usub, et globaalsete partneritega läbi viidud uuringud on tohutu väärtusega ja see mõõdik aitab veelgi rohkem esile tõsta institutsioone, kes teevad koostööd rahvusvaheliste partneritega, et anda väärtust ülemaailmsele teaduspangale.

Indikaatorite kohta leiab lisateavet siit.

EKA
1914. aastast tegutsenud Eesti Kunstiakadeemias on võimalik õppida enam kui kolmekümnel õppekaval arhitektuuri, disaini, kunstikultuuri ja vabade kunstide teaduskonnas, paljudel neist saab Eestis kolmel tasemel kõrghariduse omandada vaid siin. Ülikool teeb koostööd maailma tippülikoolidega ning on oluliste rahvusvaheliste haridus- ja erialavõrgustike liige, mis annab siin õppijatele ja töötajatele suurepärased võimalused silmaringi ja mõttemaailma avardamiseks ning enesearenguks. 2017 ja 2022 aastal pääses EKA QS World University Ranking maailma tipp 200 arhitektuuri- ja disainiülikoolide nimistusse. Eesti Kunstiakadeemia on Eesti Disainikeskuse ja Eesti Arhitektuurikeskuse üks ellukutsuja ning osaleb aktiivselt riiklike disaini-, linnaplaneerimise-, hariduse- ja kunstistrateegiate väljatöötamises. Kunstiakadeemia tudengid ja õppejõud räägivad ja teevad aktiivselt kaasa ühiskonna ja elukeskkonna arendamises. Oma vilistlaste kaudu ja nendega koostöös esindab Eesti Kunstiakadeemia liikmeskond Eesti Vabariiki olulistel rahvusvahelistel areenidel. Siia on oodatud õppima ning töötama sotsiaalselt tundlikud, motiveeritud ning loovad mõtlejad. www.artun.ee

Lisateave

Solveig Jahnke
Eesti Kunstiakadeemia
kommunikatsioonijuht
tel 5626 4949
solveig.jahnke@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud