EKA PAKK pälvis Eesti Puitmajaliidult tunnustuse

Foto: Erik Peinar

Veebruari lõpus toimunud Holzbau rahvusvahelise puitehituse konverentsil Forum Wood Building Baltic 2024 tunnustas Woodhouse Estonia (Eesti Puitmajaliit) puidust ehitamise ja tehasemajade arengule kaasa aidanud inimesi või organisatsioone. EKA puitarhitektuuri uurimiskeskus PAKK pälvis puitarhitektuuri mõjutaja 2023 tiitli.

“Kompetentsikeskuse eestvedajad – Sille Pihlak, Siim Tuksam, Renee Puusepp, Anna Tommingas – on mitmekesistanud ja rikastanud arhitektuuri valdkonda, luues olulisi platvorme ja võimalusi puidu ehituses kasutamise edendamiseks ning tõstnud esile selle potentsiaali mitmetes õppeprogrammides ja projektides (nt Mustermaja ja sLender). Nende välja töötatud mustermaja kontseptsioon saavutas seni suurima väljundi Elektrilevi õppehoone rajamisel, mille projekteerimisel kasutati Mustermaja 369 projekteerimissüsteemi,” kommenteerib Woodhouse Estonia tunnustuse tagamaid.

„Meil on meeskonnana väga hea meel, et teadust tunnustatakse kui mõjutajat. Pikalt on arutletud selle üle, milline peaks olema teadusasutuste roll, eriti ehitatud keskkonna kontekstis. Eestis ei ole ülikoolide ja erasektori koostöö väga hästi juurdunud ja ma arvan, et mõnikord takistab koostööd teadustulemuste ettearvamatus ja eelarvamus, et teadlastel on vähe arusaamist tegelikust maailmast. Uurimiskeskonna kõrge kvaliteedi tagamiseks ei saa tulemusi mõjutada, kuid esialgne tõuge ja arendusprotsess toimub peaaegu alati koos praktikutega.

Eesti ettevõtted on puitmaju eksportinud väga edukalt. PAKK uurimiskeskusena soovib algatada innovaatiliste disainilahenduste kasvu, disainipädevuse muutumist ekspordiartikliks ning selle innovatsiooni realiseerumist ka Eestis. Meil on vedanud, et siin ja välismaal on ettevõtteid, kes mõistavad, et isegi äriambitsioonidega mitte kooskõlas olevad uuringutulemused on väärtuslikud, sest annavad suunised, millele keskenduda või vabastavad ressursse.

Kuid mõnikord juhtub, et koostöö tulemusena tekivad lahendused, mis ei ole mitte ainult elujõulised, vaid muudavad ka viisi, kuidas me tulevikus ehitame,” kommenteerib PAKKu juht Anna Tommingas teadustegevuse potentsiaali.

Eesti puitarhitektuuri mõjutaja tunnustusega hinnatakse isikut või organisatsiooni, kelle tegevus on märkimisväärselt mõjutanud eesti puitarhitektuuri arengut. Aunimetuste määramiseks seab kandidaatide nimekirja üles Woodhouse Estonia liikmeskond. Laureaadid selgitab välja liikmeskonnasisene hääletus ja ühine arutelu.

Jaga sõpradega:

Postitas Anna Tommingas
Viimati muudetud