EKA premeeris parimaid loovuurimuslikke õpilastöid

Loovuurija ja kunstnik Britta Benno EKA eriahinda üle andmas Marie Martine Luppile

13. aprillil anti Eesti Rahva Muuseumis üle õpilaste teadustööde konkursi riiklikud preemiad ja koostööpartnerite eriauhinnad. 

Neljateistkümnendat korda toimunud konkursile esitati 174 tööd 60 koolist, neist 30 põhikooli- ja 144 gümnaasiumiastmes. Konkursi komisjon tegi lõpliku valiku II vooru pääsenud 83 uurimistöö seast. Eripreemiaid andsid välja ministeeriumid, ülikoolid ja teadus- ja arendusasutused, teiste seas ka Eesti Kunstiakadeemia.

EKA-poolne komisjon koosseisus kunstihariduse osakonna juhataja Anneli  Porri,  külalislektor Anna-Kaisa Vita ja teadus- ja arendusosakonna juhtivspetsialist Pille Epner, otsustas anda eripreemia ja kaks äramärkimist tugevatele ja omanäolistele loovuurimuslikele töödele.

EKA eriauhinna vääriliseks tunnistati Marie Martine Lupp (Parksepa Keskkool) 8. klassi loovtöö eest “Eesti lindude maalimine vesivärvidega”.

Põhjendus: Marie Martine Lupp on akvarellinud Eesti linde pühendumuse ja terava silmaga. Autor teadvustab ennast kui loovuurijat, analüüsib oma tegevust igas etapis, toob välja uued avastused ning õpib ja areneb silmnähtavalt terve protsessi jooksul. Tema terased ja täpsed tähelepanekud, julgus püstitada endale nii hõlmavat ülesannet ja tehtud töö tulemus on igati inspireerivad!

Mõlemad EKA poolsed äramärkimised pälvisid gümnaasiumiastme teadustööd: 

Paul Kaspar Nurk (Tallinna Reaalkool) töö „Albert Camus’ eksistentsialismi jooni Priit Pärna filmides” eest ning Reigo Raal (Pärnu Ühisgümnaasium) töö “Pärnu keskväljaku ja Vaasa pargi jalakäijasõbralik lahendus“ eest.

Põhjendused:

Paul Kaspar Nurk toob esile Priit Pärna loomingus ühe selge ja iseloomuliku tahu, seob selle usutavalt ja nauditavalt Camus’ filosoofiaga, teeb selged järeldused, analüüsib nagu teadlane, loob nagu kunstnik.

Reigo Raal töötab sotsiaalse ja aktuaalse teemaga, kuidas meie reaalset ümbritsevat keskkonda ja linnaelanikku omavahel lähendada. Ta vaatab linna inimese silmade kõrguselt, otsib jätkusuutlikke lahendusi ja teeb julgeid ettepanekuid.

EKA preemiad andis võitjatele Eesti Rahva Muuseumis pidulikult üle kunstnik ja EKA doktorant Britta Benno. Võitja saab valida auhinnaks just teda huvitava kursuse EKA avatud akadeemia kursuste seast.

Rohkem infot õpilaste teadustööde riikliku konkursi kohta siin

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud