EKA professor Maroš Krivý sai maineka grandi kaasaegse linnateooria uurimiseks Kanadas

Professor Maroš Krivý

Euroopa Komisjon tunnustas Eesti Kunstiakadeemia urbanistika professorit Maroš Krivýt maineka Marie Skłodowska-Curie alustava teadlase grandiga, toetades tema teadustööd kaasaegse linnateooria ajaloo uurimisel. Projekti “The Urban Question of the Environment – URBENV” kestus on kolm aastat ning toimub koostöös Kanada arhitektuurikeskusega (CCA) Montrealis. CCA on rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud arhitektuuri- ja linnaplaneerimise keskus, mis ühendab uurimiskeskuse, muuseumi, galerii ja kirjastuse funktsioonid. Professor Krivý siirdub kaheks aastaks oma teadustööd tegema Montreali ning naaseb seejärel Eesti Kunstiakadeemiasse projekti lõpetama.

Projekti tulemusena valmib Krivýl monograafia tööpealkirjaga “Urbanismi keskkonnad: maastikud, süsteemid ja võim”, mis uurib linna- ja keskkonnadiskursuste koosmõju linnaplaneerimises, maastikuarhitektuuris, linnageograafias jm valdkondades. Uurimistöö käsitleb neid valdkondi ajaloolisest ja kriitilisest perspektiivist, keskenduses tehnoteadusliku ja sotsiaalsest õiglusest lähtuva vaate vahelisele pingeväljale.

Euroopa Komisjoni programmi Horisont 2020 raames välja antavad Marie Skłodowska-Curie individuaalgrandid on mõeldud doktorikraadiga teadlastele, kes soovivad end täiendada mõnes teises riigis. Individuaalgrandid on mõeldud teadlastele kogu maailmast nende karjääri kõigis etappides ja mis tahes valdkondades. Kokku on Eestisse tulnud kaheksa seda tüüpi MSCA granti (Global Fellowship), millest seitse Tartu Ülikooli teadlastele ning üks EKAsse. 

Jaga sõpradega:

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud