Rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursivõitjad on selgunud

Triin_Jürgens_BioTa_pakk1_peapreemia
Kottisse_Kallas_Inhalaator 1_ettevõtluse_eripreemia
helen_selirand_ergutuspreemia
taavi_aher_ergutuspreemia
Reelike_Reinsalu-magtöö-visuaal_ergutus
Võidutööde silmitsemiseks klõpsa galeriile

2020 septembri keskpaigaks laekus Eesti Kunstiakadeemia rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursile rekordarv ettepanekuid – 19 uurimistööd.

Komisjon, koosseisus Pille Epner, Stella Runnel, Siim Tuksam, Anna-Liisa Laarits EKAst ning Jaanus Vahesalu Tallinna Ettevõtlusametist, otsustas välja anda koguni viis preemiat: peapreemia (1000 eurot), ettevõtluse eripreemia (800 eurot) ja kolm ergutuspreemiat (à 600 eurot).

2020. aasta preemiad

Peapreemia – Triin Jürgens – “Kohaloome biofiilses linnas: elurikkuse ja tolmeldajate kaitse tõhustamine Tallinna rohealadel”

II koht, ettevõtluse eripreemia – Carol Kottisse ja Kätlin Kallas “Võrktehnoloogial põhinev inhalaator lastele”

Ergutuspreemia  – Helen Susan Selirand “Ühiskondlikult nähtamatu surm: Kaasaarvav ja individuaalse kogemusega arvestav disain surnult sünni kogemuses”

Ergutuspreemia – Taavi Aher “Digitaalsete identiteetide kontroll ja eetika – Uute võimaluste loomine inimesi kaasava andmete haldamise kaudu”

Ergutuspreemia – Reelika Reinsalu “Kollektiivne elu maal. Vananev rahvastik, kahanevad väikelinnad, tühjade hoonete potentsiaal Järva-Jaani näitel”.

I koha peapreemia (1000 eurot) sai Triin Jürgens EKA ja Taltech ühisõppekaval disaini ja tehnoloogia tulevik sooritatud magistritöö “Kohaloome biofiilses linnas: elurikkuse ja tolmeldajate kaitse tõhustamine Tallinna rohealadel” eest. Triin Jürgensi magistritöö juhendaja oli Ruth-Helene Melioranski ning selle graafilise disaini teostas Grete Siim.

Komisjoni hinnangul on Jürgensi töö puhul tegu kõige silmapaistvama ühiskondlikku heaolu ja elukeskkonda parendava potentsiaaliga teadustööga.
Tööga saab tutvuda siin.

Konkursi peapreemia antakse üle Tallinna linna ettevõtluspäeval 7. oktoobril.

II koha ettevõtluse eripreemia (800 eurot) -pälvisid Carol Kottisse ja Kätlin Kallas, tööstus- ja digitootedisaini õppekava bakalaureusetöö ja ettevõtluskoostöö “Võrktehnoloogial põhinev inhalaator lastele” eest, mille juhendajateks Mihkel-Emil Mikk ja Piret Uustal.
Tööga saab tutvuda siin.

Ergutuspreemiad (á 600 eurot) pälvisid Helen Susan Selirand, Taavi Aher ja Reelika Reinsalu.

Helen Susan Selirandi disaini ja tehnoloogia tuleviku magistritöö “Ühiskondlikult nähtamatu surm: Kaasaarvav ja individuaalse kogemusega arvestav disain surnult sünni kogemuses” juhendaja on Ruth Helene-Melioranski – vaata tööd.

Taavi Aheri disaini ja tehnoloogia tuleviku magistritöö “Digitaalsete identiteetide kontroll ja eetika – Uute võimaluste loomine inimesi kaasava andmete haldamise kaudu” juhendaja on Martin Pärn – vaata tööd.

Reelika Reinsalu, arhitektuuri ja linnaplaneerimise magistritöö “Kollektiivne elu maal. Vananev rahvastik, kahanevad väikelinnad, tühjade hoonete potentsiaal Järva-Jaani näitel” juhendajad on Toomas Tammis ja Tarmo Teedumäe – vaata tööd.

Ettevõtluse eripreemia ning kolme ergutuspreemia võitjaid tunnustatakse EKA aasta- ja vilistlaspäeval, 30. oktoobril, 2020.

EKA kõigi tänavuste lõputöödega saab tutvuda veebinäitusel TASE ’20.