EKA rakenduslike teadustööde võit Argo Tammele

Foto: Egert Kamenik

Selgusid Noblessneris toimunud pidulikul Tallinna ettevõtlusauhindade galal 2022. aasta parim arendusprojekt, koostööprojekt, särav startija, turismitegu, töökohtade looja, tulevikulahendus ja ökouuendus ning anti välja auhinnad parimatele rakenduslikele teadustöödele.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimma sõnul näitab selleaastane ettevõtluskonkurss selgelt, kui kiirelt erasektor väljakutseid pakkuvate aegadega kohaneda suudab. „Kuigi oleks võinud eeldada, et viimaste aastate kriisid tervishoius ja majanduses pidurdavad ettevõtlust, on tegelikult läinud kõik vastupidi. Tallinnas on ettevõtjad palju ideid ellu viinud ning hakanud veelgi enam tuleviku peale mõtlema, mida näitab ka tänavune tulevikulahenduste kategooria, kuhu laekus rekordiliselt avaldusi,” ütles Vimm.

Avalduste rohkus ja ideede omanäolisus tegi žürii töö ka äärmiselt raskeks, sest väga palju oli teenuseid, tooteid ja algatusi, mis väärivad abilinnapea hinnangul kõik esiletõstmist. „Auhinna viisid aga koju need ettevõtted, kelle projekt või algatuse mõju Tallinna ettevõtluskeskkonna või turismi arengule oli kõige suurem ning mis eristusid majandusliku väärtuse ja uuendusmeelsuse poolest,” lisas ta.

Parim teadustöö Eesti Kunstiakadeemias:

Keskkonnahoidliku istemööbli prototüüpimine, autor EKA tootedisaini tudeng ja õppejõud Argo Tamm

Magistritööna valminud uuendusliku istemööbli lahendus annab panuse mööblitööstuse jätkusuutlikusesse – kergest taaskasutatavast materjalist loodud modulaarset toodet saab kergesti parandada või peale eluea lõppu osadeks võtta ja ringlusesse suunata.

Konkursi võitjad on avaldatud Tallinna ettevõtluspäeva kodulehel.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud