EKA tudengid olid taas edukad STARTER Tallinna programmis

Lisette Sivard, ‘KNOT NOT TOTE’
DOKAS
DOKAS 2
Gytis Dovydaitis juhtis võidumeeskonda “DOKAS”

19. mail toimus iga-aastase startup festivali Latitute59 raames Tallinna ülikoolide ühise äriideede arendusprogrammi STARTER Tallinna finaal.

Seekordne programm oli taaskord väga edukas EKA tudengite jaoks – üheksa finalisti seas oli lausa kaks EKA tudengite osalusega tiimi ja programmi võitis Gytis Dovydaitise juhitud tiim nimega “DOKAS”. Gytis on EKA doktorikooli vahetustudeng Leedu Vytautas Magnuse Ülikoolist. Lisaks jõudis finaali ka EKA moedisaini tudengi Lisette Sivardi ja graafilise disaini tudengi Ingel-Kristen Veevo äriidee “KNOT NOT TOTE”. 

Progammi peaauhind on 1000 EUR Tallinna Ettevõtlusametilt, lisaks said osalejad mitmeid eriauhindasid programmi koostööpartneritelt.

Võidu saavutanud äriidee “DOKAS” aitab senisest paremini arendada ja hoida kultuuriasutuste ja publiku vahelist kontakti. Tegu on telefoni suhtlusrakendus ja kogumiskaarite mänguga, mis toimib kui mänguline lojaalsusprogramm: külastajad koguvad üritusil, näitustel, etendustel jms osaledes punkte ning kaardikujulisi kunstiobjekte. Samal ajal aga avaneb kultuuriorganisatsioonidel paremad võimalused saada ülevaadet oma publiku eelistustest ja võimalusi oma lojaalseid külastajaid märgata ja premeerida. Rakendus on juba toimimas ning edukalt katsetatud ka Kaunas 2022 kultuuripealinna programmis.

Teise EKA tiimi “KNOT NOT TOTE” idee on pakkuda käsitsi punutud biolagunevaid pudelikotte, mis võimaldab inimestel mugavalt ja stiilselt kanda kaasas oma taaskasutatavat pudelit. Luues võimaluse kergelt vahetada pudelivesi tavalise vee vastu, väheneb ka kasutaja ökoloogiline jalajälg. Lisaks igapäevasele kasutamisele on toote kasutuskohaks erinevad festivalid, mis soodustab ühekordsete topside kasutamisest loobumist.

Finaali jõudis 9 tiimi, kes olid välja valitud 2022. aasta kevadsemestri osalejate hulgast – osalesid tudengid Tallinna Tehnikaülikoolist, Tallinna Ülikoolist, Eesti Kunstiakadeemiast, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast, ja Ettevõtluskõrgkoolsit Mainor. Programm oli avatud ka keskkooli õpilastele, nt osalesid programmis ka Tallinna Reaalkooli tiim. 

STARTER on Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, EBSi ning Ettevõtluskõrgkooli Mainor ühine äriideede arendusprogramm, mis juhib tudengeid ideest ärimudeli loomiseni ühe semestri jooksul.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud