EKA tudengid „Tuleviku tipud“ võitjate seas 

Linda Li Arro
Mark Aleksander Fischer

Riigi Kinnisvara stipendiumikonkursi EKA tudengid „Tuleviku tipud“ võitjad on selgunud. Konkurss innustab noori üliõpilasi looma inimkesksemat ja säästvamat kinnisvarakeskkonda. Tänavu esitati konkursile 41 lõputööd. Žürii selgitas välja viis tudengitööd, kelle vahel läheb jagamisele 17 000 eurot. 

Stipendiumikonkursi žürii hindas stipendiumite vääriliseks viie tudengi tööd, kellest kolm on Tallinna Tehnikaülikooli tudengid ning kaks stipendiumi määrati Eesti Kunstiakadeemia tudengitele. Ühe stipendiumi suurus on magistriõppes 3000 eurot ja doktoriõppes 5000 eurot. Stipendium määratakse väljavalitud üliõpilasele ühekordselt ning makstakse välja ühes osas. 

Sel aastal pälvis Riigi Kinnisvara stipendiumi neli magistranti. Nende seas Eesti Kunstiakadeemia tudeng Linda Li Arro, kelle magistritöö käsitleb linnade jätkusuutlikku arendamist, luues aluse ringmajanduse põhimõtete rakendamisele ning Mark Aleksander Fischer, kes keskendub töös avaliku- ja erasektori koostöö vormidele ning linnaruumi segregeerumise vähendamisele. Tallinna Tehnikaülikoolist võitsid tudengid Anni Evard, kelle töö on teemal „Hoonete jätkusuutlikkus ning energiatõhusus RESTO raames“ ning Karl Kimmel oma tööga „Tappliidete uurimine ristkihtliimpuidust jäikusseintes“. Doktoriõppes pälvis stipendiumi Tallinna Tehnikaülikooli tudeng Karl-Villem Võsa, kelle tööks on „Küttesüsteemide soojusväljastuse efektiivsuse parameetrid energiaarvutuste tarbeks“. 

„Meil on väga hea meel, et lõputööde tase on rõõmustavalt kõrge ning sel aastal laekus lausa rekordarv osalustaotlusi. See teeb aga valiku tegemise iga aastaga järjest keerulisemaks,“ rääkis Riigi Kinnisvara arhitekt ja stipendiumikonkursi žürii liige Kalle Komissarov. „Sõltumata konkreetsest teemast või erialast kumas töödest läbi selge suund keskkonnasäästlikkusele. Ka tulevikus väärtustame teemade aktuaalsust ja lahenduste mõju valdkonnale või ühiskonnale laiemat. Soovime tunnustada ja toetada uut andekat põlvkonda, kes sarnaselt meile soovivad panustada kinnisvara keskkonda ja ühiskonna arengusse. Stipendiumikonkurss on üks viis selleks ning seetõttu jätkame sellega kindlasti ka järgmisel aastal,“ lisas Komissarov

Žürii koosnes tänavusel aastal järgmistest Riigi Kinnisvara ekspertidest: kinnisvaraarenduse projektidirektorid Kärt Vabrit ja Gert Rahn, kinnisvaraarenduse projektijuhid Kristjan Kukk ja Priit Püss, arhitekt Kalle Komissarov ning energiateenuste kategooriajuht Taavi Janno

Riigi Kinnisvara AS on 12 aasta jooksul toetanud enam kui poole miljoni euro ulatuses edukaid kinnisvara- ja ehitusvaldkonna bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe tudengeid arendusstipendiumitega. Stipendiumile said kandideerida kõik bakalaureuse- või rakenduskõrgharidusõppe, inseneri- või magistriõppe ning doktoriõppe tudengid Tallinna Tehnikaülikoolist, Eesti Kunstiakadeemiast, Tallinna Tehnikakõrgkoolist, Tallinna Ülikoolist ja Eesti Maaülikoolist, kelle teadustöö suund oli seotud Riigi Kinnisvara tegevuseesmärkidega. 

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud