EKA tudengite Putukaväila installatsioonid avatud

Põhukabel. Foto: Jelena Rudi
Kohasumin_Kaart
Liikidevaheline ristmik_Jelena Rudi_1
Liikidevaheline ristmik_Jelena Rudi_2
Linnulennult_Liikidevaheline ristmik_Paco Ulman_Pealtvaade
Linnulennult_Liikidevaheline ristmik_Paco Ulman
Linnulennult_Põhukabel_Paco Ulman_Kaug
Linnulennult_Põhukabel_Paco Ulman_Lähi
Linnulennult_Roo+mäng_Paco Ulman_Kaug
Linnulennult_Roo+mäng_Paco Ulman_Lähi
Linnulennult_Roo+sumin_Paco Ulman_Kaug2
Linnulennult_Roo+sumin_Paco Ulman_Lähi
Place Buzz_Map
Põhukabel Avamistuur_Põhukabel_Jelena Rudi_1
Põhukabel Avamistuur_Põhukabel_Jelena Rudi_3
Roo Avamistuur_Roo+sumin_Jelena Rudi_1
Roo Avamistuur_Roo+sumin_Jelena Rudi_2
Roo+mäng_Jelena Rudi_2
Roo+paus_Paco Ulman_Lähi
Fotod: Jelena Rudi

Putukaväila installatsioonid „Roo”, „Põhukabel” ja „Liikidevaheline ristmik” on värskelt avatud ja ootavad uudistama!

 „Kohasumina“ installatsioonivõistlusele esitatud 19 kavandi seast välja valitud võidutööde eesmärk on Putukaväila rikastamine loodustundliku linnaruumikunstiga. Installatsioonid muudavad Putukaväila üksluisemad osad vaheldusrikkamaks, toetavad erinevate ruumiosade tajumise tervikut, ühendavad Putukaväila ja kohalike teede ristumisi, pakuvad inimestele tegevus- ja peatumiskohti ning kannavad edasi Putukaväila üldist ideed elurikkusest, keskkonnahoiust ja kogukonna kaasatusest.

„Roo”
Triin Vallner (EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimine), Ko Ai

Mustjõele, Veskimetsa ja Hiiule rajatud „Roo“ koosneb kolmest järjestikusest installatsioonist, mille ühiseks keeleks on nende loomiseks kasutatav materjal – pilliroog. „Roo+mäng“, „Roo+sumin“ ja „Roo+paus“ korduvad oma üldise vormi poolest, ent rakendavad sama ehitusmaterjali erinevatel viisidel. „Roo“ pakub vaheldusrikast ruumikogemust inimkülastajale ning elupaika putukatele.

„Põhukabel”
Eneli Kleemann, Katariina Mustasaar, Lill Volmer, Marie Anette Veesaar, Mia Martina Peil (EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise tudengid)

„Põhukabel“ on kogukonna paviljon, mis esindab looduslikke ehitusviise, kogukondlikke tegevusi ja looduses aja veetmist. Paviljoni üheks eesmärgiks on eksponeerida põhu potentsiaali ehitusmaterjalina. Paviljon ühendab nii kohalikke kui ka Putukaväila kasutajaid, pakkudes võimalusi ürituste ja töötubade korraldamiseks või puhkepausiks pikemal matkal. Ehitamine toimus eksperimentaalses võtmes, hõlmates muuhulgas kogukonda kaasavat töötuba, et tutvustada inimestele põhuehituse põhimõtteid.

„Liikidevaheline ristmik”
Christian Hörner, Nabeel Imtiaz, Augustas Lapinskas, Paulina Schröder (EKA urbanistika tudengid)

„Liikidevaheline ristmik” on Tallinna mitteinimestest asukatele loodud maamärk. Installatsioon ühendab Akadeemia tee vastaskülgedel olevad puud, viidates Putukaväila katkestatusele ja sümboliseerides erinevate elusolendite vajadust turvaliselt teed ületada. Taimne varikatus on soodne kasvuala samblikele. See tagab struktuuri kasvamise ajas ning tuletab pidevalt meelde linnaasukate liigilist mitmekesisust, kellega inimesed lisaks ühisele ruumile ka vastastikkust vastutust ja hoolitsust jagavad. 

Installatsioonid jäävad üles vähemalt 2023. aasta lõpuni. Vaata asukohti ja teejuhiseid kaardilt (soovitame tulla rattaga!) ning loe lisa Putukaväila kodulehelt

Konkursi eestvedaja oli Tallinna Strateegiakeskuse ruumiloome tiim koostöös Putukaväila töögrupiga. Ideekonkursil lähtuti Putukaväila kontseptsioonist, arengustrateegiast „Tallinn 2035“ ja Tallinna kui Euroopa rohelise pealinna 2023 eesmärkidest. Putukaväil on osa B.Green välisprojektist, mida rahastatakse Kesk-Läänemere programmist, mis toetab piiriülest koostööd, säästvat linnaliikuvust ja sidusaid kogukondi. 

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud